Верховна Рада запровадила сенсорні кнопки проти кнопкодавства

Розробники системи голосування передбачили сенсорні кнопки ще у 2002 році

12:00, 1 березня 2021

Сенсорна кнопка для голосування, яка зчитує відбиток пальця, запрацює в залі пленарних засідань Верховної Ради цього тижня, що дозволить виключити неперсональне голосування (так зване кнопкодавство), заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

«Минулого тижня було проведено роботу і тестування для того, щоб ввести в дію систему сенсорної кнопки в залі Верховної Ради. Вона працює, вона пройшла перевірку відповідної організації та з цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час голосування на засіданнях Верховної Ради», – сказав Дмитро Разумков на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок, 1 березня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Спікер підкреслив, що ця система не дозволить «застосовувати кнопкодавство в стінах Верховної Ради». Він також додав, що на цьому тижні у парламенті встановлять камери відеонагляду, які запрацюють незабаром.

Водночас голова Верховної Ради зазначив, що усе це не знімає питання загальної модернізації системи для голосування «Рада-3», яка працює з 2008 року і вже віджила своє.

Нагадаємо, що система голосування «Рада-3» була запущена ще у 2002 році і оновлена у 2008 році. У цій системі уже була передбачена сенсорна кнопка, проте її так і не запустили. «Незапровадження (ну давайте будемо відверті) кнопки пояснюється тим, що завжди керівництво українського парламенту хотіло мати можливість кнопкодавства», – пояснював у 2019 році Анатолій Морозов, директор Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, де розробили усі три покоління системи голосування «Рада».