У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про звільнення В’ячеслава Кириленка з посади віце-прем'єр-міністра України - міністра культури України.
Ініціаторами постанови є народні депутати України Ірина Подоляк, Олег Лаврик, Роман Семенуха, Ірина Фріз, Олена Матузко, Павло Кишкар, Олександр Опанасенко, Павло Костенко. 17 грудня постанову скеровано на розгляд керівництву ВР.
Нагадаємо, що одна із ініціаторок постанови Ірина Подоляк, перший заступник голови парламентського комітету з питань культури і духовності Верховної Ради, уже зверталась до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з приводу діяльності міністра культури В’ячеслава Кириленка.
«Вважаю, що діяльність міністра культури В’ячеслава Кириленка на своїй посаді приносить країні значно більше шкоди, аніж користі, й може призвести до невідворотних репутаційних втрат, недовіри й нівелювання будь-яких успіхів Вашого Кабінету, - йдеться у зверненні, яке Ірина Подоляк розмістила на своїй сторінці у Facebook, - У той час, коли інші члени уряду разом з Верховною Радою демонструють прагнення реформ і роблять реальні кроки для їх здійснення, міністр культури дотепер оперує в парадигмі постсовєтських управлінських кліше і своїми діями викликає категоричне неприйняття серед професійних, експертних середовищ, незалежних діячів культури, які об’єднані прагненням системних структурних змін в управлінні культурою».
На думку депутата, головною проблемою міністра є не тільки фатальна кадрова політика, починаючи із заступників міністра, а й відсутність комплексного бачення модернізації самої управлінської моделі міністерства чи галузей культури.
Нагадаємо також, що активісти громадського об’єднання «Альянс Культури» вимагають призначити компетентного міністра культури. Про це йдшлося у відкритому листі, надісланому на ім’я президента України, прем’єр-міністра та депутатів Верховної Ради. Відкритий лист опубліковано на сайті ГО «Реанімаційний Пакет Реформ».
Активісти «Альянсу Культури» наголошують, що чинний міністр не зміг заслужити довіру великої частини культурної спільноти. Вони вважають, що він відтворює радянські методи та підходи управління, замовчує проблеми, не зумів налагодити діалог з громадськістю.
В’ячеслав Кириленко був призначений на посаду 27 листопада 2014 року.