У відкоригованому генплані Львова зроблено ставку на логістику та комфортний туризм

15:23, 20 жовтня 2008

"Генплан має давати відповідь на питання: в який найоптимальніший спосіб здійснювати розвиток міста? Під час розробки ми змінили ставлення до міста. Тенденції, що проявилися в останній період, свідчать, що не можна більше розглядати Львів як окреме місто, треба розглядати цілу систему - єдиний урбаністичний простір Львова та 24 населених пунктів у межах кільцевої дороги, а також населених пунктів, розташованих поблизу до неї. Так виникла ідея створення генплану містобудівної системи "Великий Львів", загальною площею 33 тис. га із кількістю населення 812 тис. мешканців", - заявив 20 жовтня під час прес-конференції начальник архітектурно-планувальної майстерні №2 ДІ "Містопроект", що виконувала коригування генплану, Віталій Дубина.

В.Дубина додав, що такий підхід до генплану не означає автоматичного злиття населених пунктів, але дає можливість об’єднання зусиль для спільного розвитку на договірній основі. "Ми створили загальний план "Великого Львова". Детальне планування зроблене для самого Львова, а для зовнішнього кільця - схема планування. Сформовані ідеї мають використовуватися у детальних планах цих 24 населених пунктів. Тобто окремі генплани мають враховувати вимоги генплану цілої системи". В. Дубина додав, що уже зараз місцеві ради с. Сокільки, Зимна Вода, Малахів, Рясна-Руська замовили в інституту виготовлення генпланів для них.

Окрім зміни просторового сприйняття Львова, відбувається й зміна бачення його інфраструктурних можливостей. "Якщо у попередніх генпланах Львів представлявся як великий індустріальний центр, важливий для всієї України та СРСР, то тепер ми бачимо Львів як центр ринкової інфраструктури. Місто знаходиться неподалік західних кордонів, на перетині двох шляхів міжнародного значення, тут є великий вузол залізничного транспорту. Тому найбільш сприятливою для розвитку міста діяльністю є логістика. Ми вважаємо, що вона може стати основною".

В.Дубна поінформував, що у проекті генплану передбачено три великі логістичні зони: на території Бірківської сільради на перетині львівської кільцевої дороги та концесійної дороги Краківець - Львів, на території Зимноводівської сільради між Рясне-2 та Сигнівкою, а також на території Сороки-Львівської сільради між київською трасою та залізничною станцією Дубляни.

Не менш важливим напрямком розвитку Львова, відображеним у генплані до 2025 року, є туризм. "Йдеться про розвиток всієї системи обслуговування міста, щоб туристам було приємно перебувати у Львові, а не тільки оглядати історичні пам’ятки".

Для перетворення Львова на комфортне місто у генплані концептуально закладено способи та напрямки реформування системи транспортного сполучення. Як зазначив В.Дубина, викінчені рішення має дати Комплексна транспортна схема, яку незабаром розроблятимуть для міста.

Третім напрямком розвитку міста є розвиток Львова як науково-освітнього центру.