У Винниках на волю випустили червонокнижного пугача

Перед першим польотом птаха майже 4 місяці лікували від травми

17:36, 2 травня 2018

Працівники міського дитячого еколого-натуралістичного центру спільно з ГО Спілка соколярів «Сапсан» випустили політати у Винниківському лісі одного з найрідкісніших пугачів в Україні ‒ Бубо-бубо. Декілька місяців тому його ледь живим знайшли в Яричівському лісі й вирішили одразу передати в еколого-натуралістичний центр. Там пернатого вилікували від забою головного мозку, який він отримав внаслідок удару об лінію електропередач.

«Коли ми взяли сову на лікування, вона три тижні просто лежала і не вставала, ми змушені були годувати її насильно: тричі на добу, інколи кололи, щоби її кров розріджувалася, а потім давали вітаміни. Завдяки цьому бубо-бубо почав почувати себе ліпше», ‒ розповів президент ГО Спілка соколярів «Сапсан» Павло Гордієнко.

Щоби побачити, чи готовий птах до свого першого після реабілітації польоту, його повезли у Винниківський ліс. Спроба виявилася успішною. «Так, він полетів, адже був цілком здоровий. Передовсім пугач Бубо-бубо ‒ це санітар лісу, який знищує гризунів і птахів, що непотрібні в популяції. На кожну сову цього виду зоологи чіпляють кільце», ‒ пояснює директор міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Зазначимо, що пугач Бубо-бубо ‒ одна з найбільших сов, яку можна зустріти на території України. Сьогодні екологи нараховують майже дві сотні пар цього птаха, більшість з яких живе на Сході.