У виставковій залі Історико-краєзнавчого музею міста Винники триває виставка-гра «На рівні генія». Її особливістю є те, що усі експонати розміщені на на рівні очей малюків.
Палац мистецтв надав роботи українських художників зі своїх фондосховищ
Львівський палац мистецтв надав для експериментальної експозиції роботи українських художників зі своїх фондосховищ, а «Львівський центр піклування про дітей» - роботи своїх вихованців, які інтерпретували світові малярські шедеври – від «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі до «Мерелін» Енді Воргола. Ці роботи також розміщені на рівні очей дитини, яка зможе порівняти їх з репродукціями оригіналу.
Діти інтерпретували світові малярські шедеври
Авторками ідеї і концепції є Ірина Магдиш, радниця міського голови Винник з гуманітарних питань та мистецтвознавиця Наталя Космолінська, кураторкою виставки – студентка культурології Львівського національного університету Богдана Ткачук.
«Всі нарікаємо, що діти не ходять до музеїв. А багато ви бачили виставок, де експонати розташовані на висоті зору дитини?», - запитує Ірина Магдиш.
Дитячі роботи можна порівнятиз репродукціями оригіналу
«Ми опустили картини для рівня, сприйняття дітьми, які є геніальними глядачами. Ми вивчаємо з дітьми чимо три поняття: пейзаж, натюрморт та портрет. Зовсім не важливо, чи вони запамятають їх, чи ні. Головне, щоб вони знали, що музей є відкритими для них, що у мезуї цікаво. Щоб їм хотілося б прийти туди ще раз», - розповіла пані Магдиш ZAXID.NET.
Для малюків розроблена серія інтерактивних уроків
На виставці можна не тільки оглянути полотна та малюнки. Для малюків розроблена серія інтерактивних уроків, на яких у формі гри діти дізнаються про жанри образотворчого мистецтва, спробують відтворити наскельний рисунок.
«У музеї можна бавитись, галасувати і музей від цього не завалиться», - Ірина Магдиш
«У музеї можна лазити рачки, їсти печиво, пити сочок, бавитися пружинкою, галасувати і музей від цього не завалиться. Швидше навпаки - відкриється, як мандаринка», - вважає Ірина Магдиш.