Вінницькі правоохоронці затримали іноземця, який налагодив виробництво та збут фальшивих грошей. Вилучено обладнання та заготовки на 200 тис. підроблених гривень, повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.
«До працівників Управління захисту економіки Національної поліції Вінниччини надійшла інформація про збут фальшивих грошей на території міста Вінниця. Правоохоронці провели низку оперативно-розшукових заходів та встановили особу зловмисника. Нею виявися 52-річний іноземець, який певний час проживав у місті», – йдеться у повідомленні.
Чоловік не тільки збував підроблені гроші, а ще й організував друкарню з їх виготовлення. У «друкаря» вилучено понад 800 сувенірних банкнот, які він збирався «перетворити» на справжні кошти. Фальшивомонетник міг отримати понад 200 тисяч «липових» гривень.
Також правоохоронці з’ясували, що підроблені гроші чоловік збуває на території закладів охорони здоров’я шляхом обміну купюр великого номіналу на більш дрібні. Визначивши «найулюбленіший» медичний заклад зловмисника, правоохоронці провели спецоперацію з його затримання.
Чоловік перебував на території лікарні та просив у відвідувачів розміняти купюру в 500 гривень, пояснюючи, що йому терміново необхідно придбати ліки, а в аптеці немає здачі. Один із відвідувачів погодився йому допомогти. Під час обміну коштів фальшивомонетника й затримали. Окрім банкноти в 500 гривень у зловмисника вилучили 2 тисячі підроблених купюр номіналом по 100 та 200 гривень.
Також працівники управління встановили місце виготовлення даних коштів. Поруч з будинком, в якому проживав затриманий, він орендував гараж. Замість автомобіля там знаходилась міні-друкарня. За допомогою підручних засобів кустарним шляхом виготовляв купюри національної валюти номіналом 20, 50, 100, 200 та 500 гривень.
Під час обшуку гаражного приміщення працівники Управління захисту економіки вилучили сувенірні купюри номіналом 500, 200, 100, 50 та 20 гривень, а також іноземну валюту: 17 купюр номіналом 100, 50, 2 та 1 долар США, 500 російських рублів. Також виявили обрізки справжніх грошей, клей, ножиці, праску та інші підручні речі, за допомогою яких «друкар» виробляв гроші. У разі виготовлення фальшивих грошей зловмисник отримав би понад 200 тисяч гривень, які б в подальшому потрапили у вільний обіг.
Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.
Фальшивомонетнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.