У Вірменії сталися нові сутички через арешт лідера протестувальників

Мітингарі вимагають звільнити арештованого опозиціонера та відставки голови уряду

21:56, 22 квітня 2018

Затримання опозиційного депутата парламенту Вірменії Нікола Пашиняна спровокувало новий виток протестів у країні. На найбільшу площу країни вийшли тисячі протестувальників з плакатами «Я – Нікол», які скандують ім’я опозиціонера та гасла «Серже, йди геть», повідомило ВВС.

«Мої друзі та я не відвідуємо занять, це наш спосіб показати цьому новому уряду, що ми хочемо змін», – розповіла студентка Еліна Ісаханян, яка загорнулася у вірменський прапор і каже, що бере участь у акціях протесту вже дев’ять днів.

Автобуси, завантажені поліцейськими можна побачити на вулицях, які ведуть до центру міста.

Міністерство юстиції випустило попередження, яке нагадує громадянам, що поліція має право розігнати демонстрації незалежно від характеру акцій протесту.

Пашиняна затримали після того, як прем'єр Вірменії Серж Сарґсян перервав з ним переговори, які транслювало телебачення.Під час переговорів, які тривали близько трьох хвилин, Нікол Пашинян вимагав, аби прем'єр пішов у відставку.

«Я прийшов сюди, щоб обговорити умови вашої відставки та умови мирного та поступового переходу влади», – зазначив опозиціонер.

Сарґсян назвав такі вимоги «шантажем» і залишив залу.

Вірменська опозиція стверджує, що Серж Сарґсян, який був президентом у 2008-2018 роках, використав нещодавні зміни до конституції, аби залишитися при владі.

Повноваження прем’єра у Вірменії суттєво розширили згідно з результатами референдуму 2015 року, а Сарґсян обійняв цю посаду 17 квітня, через кілька днів після завершення його президентських повноважень. Згодом Пашинян закликав прихильників продовжувати протести, які тривають з 13 квітня.

Місце перебування опозиціонера після затримання не відомо.

Сержа Сарґсяна звинувачують в тому, що він не зміг подолати соціальні проблеми країни, бідність та напруженість у відносинах з Азербайджаном та Туреччиною.

Опозиція також критикує його за тісні зв’язки з Росією і нагадує, що Володимир Путін також у 2008 році змінив посаду президента на роль прем'єра, аби зберегти владу.