На території Вірменії археологи виявили стоянку людини, вік якої становить приблизно два мільйони років. Про це інформує науковий портал Naked Science.
Як зазначається, стоянку виявили під час проведення робіт у печері часів нижнього палеоліту. Нижній палеоліт – це період в історії людства, який розпочався з кінця епохи пліоцену. Предки розумних людей Homo habilis, які жили в проміжку 2,6 млн – 150 тис. років до н. е., були, загалом, схожі на австралопітеків, однак їхня соціальна структура була складнішою, а інтелект більш розвинений. Жили предки людей за рахунок природи, починаючи використовувати кам'яні знаряддя і вогонь. У ролі основних занять виступали полювання і збиральництво. Тоді ж з'явилося і рибальство.
Серед основних культур раннього палеоліту виділяють так звані Олдувайску, Ашельську і Аббевільську культури. Перша є найбільш древньою з них - вона зародилася приблизно 2,5 млн років тому. Це надзвичайно примітивна культура, представники якої однак вже володіли технологією обробки каменю: щоб отримати гострий край, камінь, як правило, розколювали навпіл, без додаткової обробки.
До слова, за даними археологів, на українських землях первісна людина з’явилася у так звану ашельську добу, що датується проміжком від 1,5 млн до 150 тис. років тому. Це був час найдавніших людей – архантропів, наступників олдувайської культури. Архантропи освоювали нові території, проживаючи невеликими групами-общинами. Архантропи використовували вогонь, але ще не вміли його штучно видобувати.
У різних регіонах України знайдено близько 30 ашельських стоянок. Найдавніша з них – у селі Королево, що на березі Тиси на Закарпатті, – датується приблизно 1 млн років. Кам’яні знаряддя праці та сліди їх виробництва виявлені тут на глибині 12 м від сучасної поверхні.