У вишах Львова скорочено держзамовлення на економістів і юристів

14:54, 14 липня 2011

Відбулося зменшення обсягу державного замовлення у ВНЗ. Є дві головні причини. Про це 14 липня повідомив заступник начальника Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Роман Бабій.

За його словами, по-перше, у 2011 році є суттєве зменшення випускників шкіл, орієнтовно біля 42% по Україні. Відтак постало питання про те, щоб переглянути державне замовлення відповідно до кількості випускників. Тому на початку року був лист Міністерства освіти, науки, молоді і спорту про те, що прогнозується скорочення державного замовлення у контексті підготовки спеціалістів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра на базі повної загальної середньої освіти. Друга причина скорочення – надлишкова пропозиція спеціалістів за окремим спеціальностями, зокрема юридичними та економічними.

Р.Бабій повідомив, що рішення уряду про державне замовлення на підготовку спеціалістів у ВНЗ було прийняте 29 червня 2011, і була видана постанова уряду №709. «Були незручності для абітурієнтів, батьків та управлінців, бо дещо довго чекали на появу постанови уряду. Надходило багато дзвінків на нашу «гарячу лінію» з цього приводу, – прокоментував Р.Бабій. - Проте зараз із 18 ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, що є у Львівській області, 15 уже оприлюднили інформацію про обсяги державного замовлення. Наразі ми ще не бачимо інформації про держзамовлення на сайті Львівського національного аграрного університету, Львівської національної академії мистецтв, Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка». Інформацію про обсяги держзамовлення можна переглянути в системі «Конкурс».

Також Р.Бабій провів порівняльний аналіз ліцензованих обсягів підготовки бакалаврів та обсягів державного замовлення трьох ВНЗ Львова. За його інформацією, Львівський національний університет ім. І.Франка доведено ліцензований обсяг на підготовку бакалаврів у 6 тис. 680 осіб, при цьому державне замовлення - 1 тис. 766 осіб, або 26,5%. Національному університету «Львівська Політехніка» доведено ліцензований обсяг у 6 тис. 20 осіб, обсяг державного замовлення 2 тис. 230, або 29,5%. Львівському національному лісотехнічному університету доведено ліцензований обсяг у 960 осіб, державне замовлення - 396 осіб, або 41,25%.

«Якщо порівнювати усі ці три ВНЗ, то слід зазначити, що ЛНУ ім. І.Франка та «Львівська Політехніка» готують за спеціальностями, на які готують і інші ВНЗ. Тим часом Лісотехнічний університет в області і регіоні є єдиним, що готує фахівців для лісового господарства, тому обсяг державного замовлення до ліцензованого обсягу у нього склав 41,25%, - прокоментував заступник ГУ освіти і науки Львівської ОДА. – Думаю, «Львівська Політехніка» отримала перевагу по державному замовленню у 3% над ЛНУ ім. І.Франка за рахунок того, що має спеціальності, де державне замовлення не скорочувалося».

Р.Бабій констатував, що загалом дійсно спостерігається скорочення держзамовлення на підготовку бакалаврів за економічними і юридичними спеціальностями.