У Вищій раді юстиції наполягають, що строки давності для покарання суддів Майдану ще не минули

07:41, 3 березня 2016

У Вищій раді юстиції вважають, що у разі застосування дисциплінарного стягнення стосовно суддів, які порушили присягу, має застосуватися трирічний строк давності. Про це заявив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, повідомили у прес-службі ВРЮ.

У ВРЮ роз’яснили, що відповідно до п. 8 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» заяви і скарги, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим законом, здійснюються відповідно до закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 87 закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції закону від 7 липня 2010 року звільнення судді за порушення присяги не було обмежено в часі.

Вища рада юстиції вважає, що при накладенні такого виду дисциплінарного стягнення, як звільнення за порушення присяги судді, підлягає застосуванню трирічний строк давності.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд України скасував 3 рішення Вищої ради юстиції про звільнення суддів за порушення присяги в винесенні протиправних рішень через адміністративний і політичний тиск по справах переслідування активістів Майдану, керуючись нормою з перехідних положень закону, де зазначеним сроком давності є 1 рік.

Таким чином звільнення уникли одіозні судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Неллі Цибра, Бориспільського міськрайсуду Київської області Анатолій Левченко та Оболонського райсуду Києва Віталій Литвинов.