У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Андрею Шептицькому

Майбутній митрополит навчався у цьому закладі три роки

15 листопада

У приміщенні Вроцлавського університету відкрили пам’ятну таблицю митрополиту Андрею Шептицькому. Там відомий українець навчався у 1884-1887 роках.

На пам’ятній таблиці зображений портрет молодого Шептицького, текст до нього дублюється українською, польською й англійською мовами.

«Андрей Шептицький у нас провів три роки. Цінуємо співробітництво Вроцлава і Львова. Міста наші співпрацюють, і ми радіємо з цього», ‒ зазначив під час відкриття таблиці ректор Вроцлавського університету Адам Єзерські.

«Це один з останніх моїх актів як мера Вроцлава. Дякую, що так багато друзів з України хочуть бути із Вроцлавом», — додав мер Вроцлава Рафал Дуткєвіч.

фото прес-служби ЛМР

Таблицю відкрили представники місцевого самоврядування Львова та Вроцлава, родина Шептицьких, духовенство.

«Це не лише великий український провідник. Це — постать, яка сьогодні надихає і мотивує. В сьогоднішньому часі великих змін і дуже непростому часі для України, коли є агресія з боку Росії, важливо мати моральних постатей, які покажуть шлях, куди йти. Час перебування митрополита Шептицького у Вроцлаві — це час, коли формувалось багато його поглядів. Важливо, що цей шлях є сьогодні ознакований. Це важливий спільний знак для України і Польщі», — сказав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, Вроцлав є містом-партнером Львова. Цього року у Львові в центрі міста встановили бронзову статуетку вроцлавського гнома. Гномика місту-партнеру Львову подарував мер Вроцлава Рафал Дуткєвіч. Сьогодні ‒ його передостанній день на цій посаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чи залишила Юлія Тимошенко московський слід?
Головні новини Львова за 10 грудня
Синютка не назвав російських контрагентів на Львівщині, хоча сам це пообіцяв
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ