У Всесвітній день без авто львів'яни не охоче пересідають на велосипеди

16:22, 22 вересня 2016

22 вересня у всьому світі відмовляються від машин і у справах, на навчання чи роботу – мешканці їдуть велосипедом або громадським транспортом. Львів таку акцію  підтримує вже другий рік поспіль.

Місце зустрічі усіх, хто на велосипеді, вже традиційно на площі Ринок. Сюди з’їжджаються роверисти, щоб спільно поснідати і поспілкуватися.

«Приїхав попити какао під Ратушу. Взяв примус, взяв молоко, какао, цукор, сир, хліб, газовий балон запальничку», – каже співрозмовник.

Приєднався до усіх і Юрій. Велосипедом користується часто, бо це не лише кардіотренування, але й можливість комфортно дістатися з дому на роботу.

«Їхати десь 45 хвилин з Сихова на об’їзну. Набагато краще ніж маршруткою, особливо з Сихова маршруткою – треба мати велике терпіння», – розповідає велосипедист Юрій.

Інколи Тарасові доводиться їздити машиною, хоча більше полюбляє двоколісний транспорт – мотоцикли та велосипеди. Остерігаючись злісних водіїв поїздки фіксує на камеру.

«Останні кілька днів мені довелось їздити автомобілем по місту. Я матюкався, стояти у всіх заторах я не можу, я мушу проїжджати їх, а так велосипед дає мобільність, швидкість, зручно», – говорить Тарас, який пересів на велосипед.

Кількість охочих пересісти з автівки на велосипед мізерна, кажуть у Львівській асоціації велосипедистів. Хоч мотивація є – недостатньо інфраструктури для безпеки велосипедиста, а ще культури водіння усіх учасників руху. 

«Велоінфраструктура потрібна, потрібен моніторинг постійний, підрахунок велосипедистів, мотивація. Мотивувати велосипедистів продовжувати їздити далі по місту – це акції, це різноманітні бонуси в різних магазинах», – каже представник громадської організації «Львівська асоціація велосипедистів» Анастасія Судковська.

У світі День без автомобіля започаткували ще у сімдесятих роках з початку нафтової кризи. Але у двотисячному Європейська комісія цю ідею поширила на всю Європу і започаткувала «Європейський тиждень мобільності».