У Януковича запевняють, що питання ГТС і співпраці з МС не пов’язані

21:55, 27 травня 2013

Переговори щодо модернізації української газотранспортної системи ніяким чином не пов’язані з питанням формату співробітництва України з Митним союзом, наголосив сьогодні радник президента, керівник головного управління з питань міжнародних відносин адміністрації голови держави Андрій Гончарук.

«Обидва ці процеси рухаються паралельно, і зрозуміло, що обидва ці процеси мають певні цілі, яких ми хочемо досягти», – сказав він під час брифінгу.

Гончарук наголосив, що метою переговорного процесу України з Митним союзом є отримання статусу спостерігача.

Деякі оглядачі висловлювали припущення, що можливість для України стати в Митному союзі Росії, Казахстану і Білорусі спостерігачем може бути пов’язана з задоволенням прагнення Росії отримати контроль над українською газотранспортною системою.

За словами Гончарука, Україна сподівається узгодити меморандум про поглиблення співпраці й отримання статусу спостерігача в Митному союзі під час візиту президента Віктора Януковича до Астани в Казахстані завтра й післязавтра.

Нагадаємо, заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін висловив переконання, що Росія за зниження ціни газу вимагає від України і ГТС, і вступу до Митного союзу.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність із транспортування газу магістральними трубопроводами й зберігання його в підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації.  Згодом екс-голова Фонду державного майна (1998-2003 роки) Олександр Бондар заявив, що Україна не продасть ГТС, а просто віддасть її Росії.

22 лютого 2013 року президент Віктор Янукович під час програми «Діалог з країною» заявив, що Україна не продаватиме свою газотранспортну систему в разі створення газового консорціуму.

Міністр палива та енергетики Едуард Ставицький заявив, що оцінку української ГТС завершено.