У ЄЕС кажуть, що газові борги України спричиили угоди 2009 року

15:22, 5 червня 2013

Українi необхiдно пiдвищувати внутрiшню цiну на газ до ринкової, що надасть можливiсть модернiзувати газотранспортну систему (ГТС) i пом'якшити проблему розрахункiв iз росiйським "Газпромом", вважає глава секретарiату Європейського енергетичного спiвтовариства (ЄЕС) Янеш Копач. "ЄС не допомiг Українi з погашенням її боргу перед Росiєю, тому що вiн виник не з вини ЄС, а через газовi угоди попередн

"ЄС не допомiг Українi з погашенням її боргу перед Росiєю, тому що вiн виник не з вини ЄС, а через газовi угоди попереднього уряду (у 2009 роцi – ред.)", - сказав вiн в iнтерв'ю "Урядовому кур'єру" у середу, вiдповiдаючи на запитання про пред'явленi "Газпромом" на початку 2013 року "Нафтогаз України" претензiї на $7 млрд куб. м.

"На жаль, Україна вiдмовилася пiдвищувати цiну на газ до ринкової, тодi як Європа виступала за її лiбералiзацiю. Тому проблеми з виникненням газового боргу - результат власних рiшень України", - додав Я.Копач.

Вiн нагадав, що про пiдписання контракту з "Газпромом" у ЄЕС дiзналися з газет: "У нас тодi нiхто порад iз цього приводу не питав".

Як повiдомлялося,НАК "Нафтогаз України" отримала від "Газпрому" рахунок на $ 7 млрд,  за незакуплений, але передбачений контрактом, газ у 2012 році. Україна не визнає $7 млрд претензiї, висунутих "Газпромом". Київ заявляє, що попереджав Москву про вимушене скорочення закупiвель газу через завищенi цiни на нього закрiплених контрактом 2009 року. Однак спроби української сторони переглянути його пiд час переговорiв наразi безрезультатнi.

Внутрiшнi цiни на газ в Українi для населення в рази нижчi, нiж для промисловостi, i уряд заявляє, що не пiде на їх пiдвищення, запропоноване, зокрема, i Мiжнародним валютним фондом, доки не буде переглянуто контракт iз "Газпромом".