У понеділок, 16 квітня, у столиці Вірменії Єревані спалахнули масові протести, які супроводжуються акціями громадянської непокори, пише «НВ».
Невдоволення людей викликало висування на пост прем'єр-міністра прихильника Кремля і колишнього президента країни Сержа Саргсяна, який правив державою з 2008 до 2018 року. При цьому конституційна реформа, яка сталася 2015 року, істотно розширила повноваження глави уряду, урізавши при цьому президентські.
У зв'язку з цим мешканці столиці перекрили руху на кількох вулицях, а також взяли під свій контроль деякі будівлі у центрі міста. Крім того, учасники протесту паралізували роботу метрополітену. У свою чергу поліція назвала мітинг незаконним і спробувала його розігнати, застосувавши силу.
Наразі у Єревані повністю паралізовано дорожній рух і закрито десятки вулиць. Місцеві ЗМІ повідомили, що в результаті сутичок були поранені щонайменше 46 людей. Їх доправили до єреванських лікарень.
Протести відбуваються не лише у столиці, а й у Ванадзорі – третьому за величиною місті країни, передає «Радіо Свобода».
Тут десятки студентів оголосили страйк і маршем дійшли до центральної площі міста, скандуючи «Ми будуємо наше майбутнє!».
Нагадаємо, що Серж Саргсян обіймав посаду президента Вірменії з 2008 року до 9 квітня цього року, коли закінчився термін його повноважень. Цього року згідно з поправками до конституції країни Вірменія перейшла до парламентської форми правління. Парламентська більшість відтепер формуватиме уряд і обиратиме прем'єр-міністра і президента.
Новим президентом країни, який має переважно церемоніальні повноваження, 2 березня був обраний Армен Саркісян.
Мітингувальники виступають проти висування колишнього президента країни Сержа Саргсяна на посаду прем'єр-міністра, вбачаючи в цьому бажання політика утримати владу в країні. Опозиція заявляє про початок безстрокових протестів.