У ЄС натякнули, що через Бандеру Україну не візьмуть до Євросоюзу

07:40, 13 березня 2010

Присвоєння звання Героя України Степану Бандері не співвідноситься з європейськими цінностями через його політичні методи, тому Україна має переглянути роль Бандери у своїй історії, якщо думає про членство в ЄС, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» ініціатор резонансної резолюції Європарламенту щодо України євродепутат від Польщі Павел Залевські.

«У мене не було наміру розпочинати історичну дискусію навколо цього — це мають робити історики. Я лише хотів, і не тільки я, а й увесь Європарламент, котрий проголосував більшістю голосів за цю резолюцію, показати, що цінності важливі. І якщо ми говоримо про умови інтеграції до Євросоюзу, то мусимо говорити і про такі речі. Адже ЄС — це не лише європейські стандарти, європейське право чи бізнес, це ще й цінності. У цьому, власне, й полягав наш сигнал», — заявив європарламентар.

При тому він зазначив, що європейський вектор розвитку України передбачає не тільки проведення економічних реформ, але й дотримання європейських цінностей.

«Якщо ваша країна вирішить і далі рухатися в цьому (європейському — ред.) напрямі, то обидві сторони мають дотримуватися певних зобов’язань. Ці зобов’язання з боку України означають не лише те, що реформи повинні тривати, а й те, що вона має дотримуватися європейських цінностей», — зазначив євродепутат.

«Як приклад, ми звернули увагу на присвоєння звання Героя України Бандері, який був політиком, котрий не лише практикував націоналізм як ідеологію, а й терор як політичну методологію. Це неприйнятно і це в жодному разі не кореспондується з європейськими цінностями», — вважає Павел Залевські.

Він наголосив, що нагородження Бандери свідчить про те, що в сучасній Україні схвалюють методи, якими діяв провідник українських націоналістів.

«Для нас нагородження цієї людини — це визнання того, що методи, якими діяв Бандера, цілком прийнятні для тих, хто його нагороджував. Це критично важливий момент», — зауважив євродепутат.

Причому, на думку євродепутата, судячи з позиції Януковича під час візитів до Брюсселя та Москви, президент України погодився з позицією Європарламенту. «Якщо пана Януковича підтримають у цьому рішенні, то він зробить Україну ближчою до Європи. Але це, звісно, суверенне право вашої країни. Так, ми продемонстрували, що цінності важливі, але кожен із нас вирішує, дотримуватися цих цінностей чи ні», — додав Павел Залевські.