Тринадцять країн-членів Євросоюзу підготували для обговорення проект розвитку програми «Східне партнерство». У документі, зокрема, наголошується на необхідності співпрацювати з Києвом «у широкому політичному спектрі» і провадити політику відповідно до розвитку подій в Україні, де триває криза, що почалася після відмови Києва підписати угоду про асоціацію з ЄС.
При цьому один із дипломатів повідомив, що питання про санкції проти українських чиновників, відповідальних за розгін демонстрантів, до порядку денного поки що не внесене.
Документ називається «20 тезисів «Східного партнерства» після Вільнюса» (саміту, що відбувся в листопаді 2013 року).
У документі пропонується всім учасникам, крім підписання угод про асоціацію з ЄС, обговорити так званий «Європейський пакет», у якому йтиметься про свободу пересування і візи, студентські обміни, двосторонні програми і розширення участі в громадських програмах ЄС.
У проекті також рекомендовано пришвидшити процес підписання угод про асоціацію з Грузією і Молдовою та зробити це не пізніше ніж у серпні 2014 року; підготувати координовану відповідь у випадку, якщо Росія почне тиснути на ці країни.
Пропонується також продовжити відкритий діалог з Росією щодо інтеграційних процесів у Європі, але водночас наголосити, що каральні заходи щодо членів «Східного партнерства» є неприйнятними.
Нагадаємо, у листопаді 2013 року у Вільнюсі відбувся саміт «Східного партнерства». Планувалося, що на цьому саміті Україна підпише угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС. Однак у Вільнюсі Україна парафувала тільки угоду про спільний авіапростір з ЄС.