У ЄС відзначили успіхи української влади і закликали не знижувати темпу реформ

22:38, 8 грудня 2017

Україна досягла чіткого прогресу в демократичних реформах країни та в боротьбі з корупцією. Про це у п'ятницю, 8 грудня, заявила високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні після зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, інформують у прес-службі Кабінету міністрів.

Підсумовуючи результати четвертої зустрічі Ради асоціації Україна-ЄС, Федеріка Могеріні відзначила досягнення української влади у відновленні структур держави та адаптації багатьох сфер життя до європейських стандартів. Зокрема, вона зауважила позитивні зміни та зростання економічного співробітництва між Україною та ЄС. «Це наша перша зустріч після ратифікації Угоди про асоціацію та від початку дії безвізового режиму з ЄС. Ці досягнення є доказом того, що працюючи разом ми можемо отримати позитивні, прагматичні результати для наших громадян», - заявила Могеріні у Брюсселі і додала, що доказом покращення економічної ситуації також є рівень поточного обміну торгівлі між сторонами, який останнім часом збільшився майже на 30 відсотків.

Зустріч у п'ятницю також була присвячена оцінці українських соціальних реформ: системи охорони здоров'я та пенсійного забезпечення, змін у сфері приватизації, земельного та енергетичного законодавства. «Це дії, які допоможуть Україні розкрити свій величезний потенціал для економічного розвитку та підвищення рівня життя громадян», - заявила представниця дипломатії ЄС.

Вона також зазначила, що надзвичайно важливо, щоб проведені реформи були постійними та незворотними, оскільки тільки тоді Україна зможе адаптувати стандарти свого суспільного життя до європейських стандартів. Велику частину своєї промови Могеріні присвятила оцінці боротьби з корупцією в Україні і зауважило, що, незважаючи на значний прогрес в цій галузі, багато чого ще потрібно зробити.

Могеріні вкотре наголосила на повній підтримці Євросоюзом суверенітету і територіальної цілісності України та невизнанні нелегальної анексії Криму і Севастополя Росією. «Ми повторюємо наш заклик щодо негайного звільнення усіх українських громадян, які протиправно утримуються в анексованому Криму і в Росії», - заявила вона і додала, що засуджує мілітаризацію Кримського півострова та погіршення ситуації із забезпечення прав людини.

Нагадаємо, сьогодні прем’єр-міністр здійснив короткий робочий візит до Брюсселя. Він узяв участь у четвертому засіданні Ради асоціації Україна – ЄС, а також провів низку зустрічей з керівництвом Євросоюзу.