У Європі й надалі наполягають на вирішенні проблеми Тимошенко

09:28, 20 вересня 2013

Шанси України на підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом без вирішення проблеми Юлії Тимошенко вкрай низькі.

Про це пише «Комерсант-Україна» з посиланням на представників країн-членів ЄС.

Зокрема, Німеччина не готова йти на поступки по даному питанню. Як стверджують джерела видання, на початку вересня Рада Євросоюзу вже обговорювала можливість пом'якшити вимоги до України, але більшість її учасників висловилися проти цієї ідеї. «Українські ЗМІ чомусь пишуть, що після українсько-російської торгової війни Німеччина пом'якшила позицію, і Ангела Меркель більше не наполягає на звільненні Юлії Тимошенко. Це абсолютна неправда",- запевнив співрозмовник, інформований про думку Берліна. Глава комітету Європарламенту Елмар Брок, який вважається довіреною особою Меркель в ЄП, також заявив, що без вирішення проблеми Юлії Тимошенко «підписання, схоже, не буде».

«Європейський суд з прав людини підтвердив, що Юлія Тимошенко потрапила до в'язниці незаконно. При цьому вона - лідер політичної сили, що входить до родини Європейської народної партії, членами якої є Ангела Меркель і президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. Варто очікувати, що угода буде підписана, якщо їх соратницю незаконно кинули за ґрати? Повірте, це було б складно»,- пояснив Брок.

«Ми розуміємо, наскільки важливо підписати угоду про асоціацію в непростій ситуації, пов'язаній з впливом Росії, але українці повинні дати нам можливість для підписання!», - додав він.

Примітно, що виконанням інших критеріїв щодо підписання угоди про асоціацію в Брюсселі цілком задоволені.

«На початку року все виглядало погано, але в останні місяці Україна почала працювати. Ми стрімко наближаємося до того моменту, коли - як у відомому прислів'ї - склянка буде наполовину повна. Таке враження, що за всіма критеріями, за винятком справи Юлії Тимошенко, буде досягнутий відчутний прогрес", – розповів на умовах анонімності високопоставлений представник Європейської служби зовнішніх дій (ЄСЗД).

Як зазначають політики, 21 жовтня Рада Євросоюзу на рівні глав МЗС повинен прийняти рішення про можливість підписання угоди про асоціацію з Україною. Якщо до цього часу українська влада не виступить з ініціативою про звільнення Юлії Тимошенко, частина міністрів не підтримає підписання, запевнили видання високопоставлені співрозмовники в різних органах Євросоюзу. Як відомо, дане рішення повинно прийматися консенсусом. Наявність голосів "проти" буде означати, що Рада ЄС не дала згоди.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. 18 серпня Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.