Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік заявив, що жителі окупованого Криму зможуть поїхати в Євросоюз без віз лише з біометричним паспортом громадянина України.
«Зростає цікавість бути українським громадянином, що є дуже важливим посилом для жителів Криму та окупованих територій (Донбасу), бо там є багато людей, наприклад, в Криму, які хочуть їздити в ЄС. Зараз їм дана можливість – або ви їздите з російськими паспортами, звертаєтесь за візами, платите 60 євро, або у вас є біометричний паспорт українського громадянина, і ви їздите без віз», – сказав він на прес-конференції в п’ятницю, 7 квітня, повідомило агентство УНІАН.
«Цей меседж необхідно Україні використати в інформаційній політиці для цих територій, це показує, наскільки важливо і варто бути громадянином України… Я думаю, що для багатьох людей це буде певний аргумент, щоб передумали щодо того, що там відбувається», – вважає прес-аташе.
«Я думаю, що ми з колегами з МЗС, із Міністерства інформаційної політики будемо такий меседж разом доносити», – додав Стулік.
«ЄС в рамках політики невизнання незаконної анексії Криму не визнає також російські паспорти, які були видані в Криму після анексії. Тобто з цими паспортами не можна в’їхати на територію ЄС, можна тільки з паспортом України… або з тими паспортами Російської Федерації, які були видані консульствами РФ на території Криму раніше. Тобто тут йдуть обмеження для жителів Криму, тому що де-юре – це жителі України», – наголосив прес-аташе.
Стулік зауважив, що ЄС в рамках візової політики буде робити все для того, щоб підтримувати територіальну цілісність та зв’язок жителів Криму з материковою Україною. За його словами, ЄС робитиме все, щоб громадяни України, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, могли приїхати на материкову частину України й отримати біометричний паспорт або зробити візу в паспорті старого зразка.
Нагадаємо, 6 квітня 2017 року Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України. Після голосування в Європарламенті цей режим мають схвалити у Раді ЄС. Очікується, що він може набути чинності на початку червня.