"З приводу юридичної сторони, то свої висновки повинні зробити Конституційний суд, а не Президент чи народні депутати. Президент Ющенко обирався, коли діяла Конституція 1996 року і, вступивши на свою посаду за старої Конституції, він так само повинен завершувати свій термін відповідно до неї. А саме в останню неділю жовтня п'ятого року своїх повноважень. З цього погляду рішення хоча й не бездоганне юридично, проте формально хоча б обґрунтовано", - прокоментував директор ПР-групи "Політтех" Тарас Березовець дату проведення виборів Президента, інформує УНІАН.
"Позиція депутатів визначалася двома найбільшими фракціями - Партії регіонів і БЮТ, оскільки і Янукович, і Тимошенко розуміють, що чим менше часу вони відводять своїм конкурентам по виборній кампанії, тим більшими залишаються шанси саме цих двох політиків. Ми знаємо, що на сьогодні, окрім трьох основних кандидатів - Ющенка, Тимошенко, Януковича, жоден з інших кандидатів не має розгорненої ні агітаційної, ні партійної мережі. А люди голосують за тих, хто має найбільші шанси. Але впевнений, що 25 жовтня - не остаточна дата, і вибори можуть відбутися пізніше. До того ж, навіть якщо вибори і відбудуться цього дня, у Президента ще є досить часу, щоб розпустити парламент", - зазначив Березовець.
Нагадаємо, ВРУ проголосувала за те, щоб вибори Президента відбулись 25 жовтня 2009 року, натомість Президент України Віктор Ющенко переконаний, що це рішення неконституційне і вибори Президента слід проводити у січні 2010 року.