У Ющенка заявляють, що Тимошенко гальмує Євро-2012

16:58, 15 липня 2008

Заступник Глави Секретаріату Президента України - Представник Президента України у Верховній Раді Оксана Слюсаренко закликає уряд розпочати системну підготовку України до Євро-2012 не на словах, а на ділі.

"Саме відсутність системних дій різко контрастує з заявами прем'єр-міністра, зробленими у Польщі, щодо відповідальності та готовності уряду організувати підготовку до проведення української частини Євро-2012. Однак заяви перед поважною міжнародною спільнотою - це одне, а кропітка праця в Україні з нашими реаліями, потребами і труднощами - зовсім інше. Не потрібно запевняти світ у тому, що ми спроможні зробити все необхідне, треба почати працювати таким чином, щоб світ побачив і визнав це сам", - наголосила Оксана Слюсаренко.

Представник Президента зазначила, що відповідно до "Державної програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" 6 областям, які забезпечують підготовку до Євро-2012, передбачено у 2008 році на виконання заходів з підготовки до Євро-2012 видатки за рахунок державного бюджету у сумі 4,288 млрд грн, з яких у І півріччі було виділено 395 млн грн, що становить лише 9%. Основна частина цих коштів була спрямована переважним чином на фінансування заходів з підготовки транспортної інфраструктури.

О.Слюсаренко відзначила, що за оцінками міжнародних експертів, Генеральний план розвитку інфраструктури, підготовлений відповідно до вимог та рекомендацій УЄФА, потребує суттєвого доопрацювання. "На внесення коректив і змін Україна має вкрай стислі терміни. Тому уповільнені темпи фінансування є тим чинником, який унеможливлює вчасне на належне виконання Україною поставлених завдань, насамперед з розбудови інфраструктури, що ставить під загрозу підготовку в цілому", - заявила заступник Глави Секретаріату Президента.

Окрім того, вона звернула увагу, що для формування нормативно-правової складової підготовки України до Євро-2012 урядом на сьогодні розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради України цілу низку законопроектів, які, на жаль, не прийняті парламентом через триваючу політичну кризу, породжену протистоянням чинного уряду й опозиції.

За словами Оксани Слюсаренко, завершальним етапом підготовки програмно-планових документів, необхідних для Євро-2012, має стати затвердження Верховною Радою Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу". "На жаль, уряд переніс термін його підготовки на 1 вересня цього року, незважаючи на те, що відповідно до протокольного рішення Координаційної ради від 8 лютого поточного року проект цього документа повинен був бути підготовлений до 22 лютого 2008 року", - також підкреслила Представник Президента.

Оксана Слюсаренко наголосила, що експерти УЄФА, оцінюючи хід підготовки України до Євро-2012, наголошують, що уряд України повинен вжити невідкладних заходів з вирішення основних проблем підготовки до чемпіонату:

- підготовка НСК "Олімпійський" до проведення фінального матчу турніру;

- приведення аеропортів у відповідність з вимогами УЄФА;

- підготовка інфраструктури для розміщення гостей чемпіонату, ураховуючи альтернативні засоби розміщення: особливо критичною є ситуація з підготовкою номерного фонду чотири-, п'ятизіркових готелів у Дніпропетровську та Донецьку;

- впровадження ефективної системи моніторингу та контролю за ходом підготовки України до Євро-2012.