У Західній Україні залишать лише одну дитячу колонію

17:42, 28 серпня 2013

У Західній Україні залишиться одна дитяча колонія замість трьох. Уже незабаром передбачається перепрофілювати Бережанську дитячу колонію (Тернопільщина) у жіночу. Про це заявив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, перебуваючи з робочою поїздкою на Тернопільщині

За словами Юрія Павленка, сьогодні в Бережанській дитячій колонії залишилося 50 дітей, з них неповнолітніх (які не досягли 18 років) 17, а 33 – старші 18 років. Частину дітей звільнять умовно-достроково, частину переведуть у Самбірську колонію.

«Загалом, за планами пенітенціарної системи, має залишитися 4 дитячих колонії – по одній на Сході, Заході, Півночі і Півдні України. І цього достатньо. Нині їх є 8, а було 12. Але ми також ведемо мову, щоб ці колонії пережили дуже серйозний внутрішній ремонт, інфраструктурний ремонт, зміну роботи. Я поки що не знайшов відповіді на запитання, для чого у свій час на Західній Україні збудували чотири дитячі колонії. Нині є три, а після закриття Бережанської залишиться дві, потім вже буде вирішено, де залишиться дитяча колонія в Дубно чи в Самборі», – зазначив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

За словами чиновника, в Україні реалізовується завдання Президента України з гуманізації кримінального правосуддя по відношенню до дитини, яка є в конфлікті із законом. Кількість дітей у колоніях постійно зменшується. Кількість рішень суддів про відбування покарання в колоніях зменшується. Якщо в СІЗО 2010 року було 976 дітей, на перше липня цього року було 339 дітей, це майже втроє менше. Наприклад, у Чортківському СІЗО (Тернопільська область) зараз перебуває двоє дітей, а було кілька років тому до тридцяти.

Юрій Павленко також наголосив, що мають відбутися і зміни внутрішнього наповнення колонії.

«Дитяча колонія має бути без колючого дроту, без вишок, без автоматників, але із сучасними виховним, відновними методиками в середині колонії, з висококваліфікованими педагогами і психологами,  які би допомагали дитині, яка скоїла злочин, ресоціалізуватися, вийти на волю і стати успішною людиною», – зазначив Юрій Павленко.

Як повідомляв ZAXID.NET, протягом 2012 року у Львівській області неповнолітні скоїли 187 злочинів, при тому 15 – у стані алкогольного сп’яніння.