У Закарпатській ОДА звинуватили Тимошенко в ігноруванні потреб 1 395 родин

17:00, 5 вересня 2008

У Закарпатській області інженерно-геологічними дослідженнями зафіксовано 1 742 активні зсуви загальною площею понад 50 квадратних кілометрів. У небезпечній зоні розташовані майже 1 400 осель, в основному в Хустському, Тячівському та Рахівському районах. Першочергово відселяти необхідно мешканців 60 будинків. Проте наразі через відсутність коштів з держбюджету роботи майже не проводяться. "За останні два роки урядовці не виділи жодної гривні на реалізацію протизсувної програми, хоча кінцевий термін її виконання закінчується через півтора року", - повідомив ZAXID.NET 5 вересня начальник головного управління економіки ОДА Віктор Погорєлов.

Він також зазначив, що програму з 1999 року профінансовано фактично лише на 10%. Моніторинг небезпечних екзогенних процесів здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. Також силами області вирішуються екстрені ситуації, що час від час виникають при активізації зсувів.

„Чимало закарпатських родин живуть в місцях активних зсувів. Виконавши протизсувну програму, можна було допомогти цим людям. Лихо краще попередити, ніж ліквідовувати, але схоже, що уряд цього не розуміє, або ж не хоче розуміти,” - вважає посадовець

Зсувні процеси в області активізувалися з 1998 року, після паводку.

Після липневого паводку зсувні процеси знову активізувалися, побільшало зсувів на Рахівщині та Тячівщині, зокрема у постраждалих від води населених пунктах.

Водночас В. Погорєлов вважає, що наведені цифри не повністю відображають реальну ситуацію. "В області є ще чимало будинків, які не пройшли відповідної експертизи, і не віднесені до категорії на відселення. Необхідно провести комплексні геологічні дослідження, котрі б дали чітку картину ситуації зі зсувами. Але наразі і на ці цілі уряд коштів не виділяє”, - розповів начальник управління.

„Прем’єр-міністр-міністр Юлія Тимошенко дуже полюбляє піаритися на ліквідації стихійних лих. Але було б набагато краще, якби уряд планомірно та системно виконував державні програми попередження, що розроблені в багатьох областях, ніж потім „героїчно” допомагав постраждалим”, - резюмував Віктор Погорєлов.