У законодавстві України нема поняття зона ЮНЕСКО, - Косів

14:00, 7 вересня 2013

Є парадоксальні ситуації, коли з, одного боку, ми маємо угоди і зобов’язання перед ЮНЕСКО, і воно скеровує рекомендації, вимагає певних документів від нас, а з іншого боку – в пам’яткоохоронному законодавстві України такого поняття, як зона ЮНЕСКО, не існує. Про це під час чат-конференції на ZAXID.NET розповів заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

«А оцієї термінології, що це – зона ЮНЕСКО, що є буферна зона, цієї міжнародної термінології немає в законодавстві. І ці неузгодження потрібно виправити. Зрештою, гуманітарна рада при президентові дала таке доручення місту, і ми також скерували цей проект змін до закону. Але їх, на жаль, не прийняли»,– сказав заступник мера. Він додав, що залишається незмінним законодавство, і пропозиції щодо змін певних речей в законі про «Охорону культурної спадщини» чи в інших процедурах залишаються без відповіді. За його словами, у Львові законодавство захищає лише окремі пам’ятки - пам’ятки національного значення.

«Таке враження, що вони – найбільші руйнівники міста Львова. Я вже це повторював, що навіть окупанти не робили тих речей, які робить Міністерство культури України. Це – дуже ворожа позиція, яка не зважає ані на долю громади, ані на міжнародне законодавство, чи те, що каже ЮНЕСКО», – зазначив Василь Косів. Він розповів, що на останній сесії ЮНЕСКО є чітка позиція про недопустимість будівництва багатоквартирного будинку на Замковій горі. Але там стоїть підпис Міністерства культури України про погодження цього місця. 

Заступник мера також зазначив, що міський голова Львова Андрій Садовий спілкувався безпосередньо з попереднім міністром і з теперішнім міністром культури, з віце-прем’єр-міністром Костянтином Грищенком, який був у Львові. «Неодноразово ми скеровували листи. Але люди, що відповідають за це, не змінюються, і виглядає так, що й ситуація теж не змінюється», - додав Василь Косів.  

Нагадаємо, голова ЛОО Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк зазначив, що кожна з пам’яток ЮНЕСКО у Львові є під загрозою, оскільки чинне українське законодавство не передбачає особливого статусу для цих пам’яток і не регламентує їх охорони.

Чат-конференцію з Василем Косівим про програму культурного розвитку, культурні події і співпрацю міста з урбан-активістами читайте тут, а про ремонти у музеях та чому місто іноді безсиле перед руйнуванням пам’яток архітектури – тут.