У збереженні архітектурної спадщини Львів бере приклад з Відня

13:30, 23 вересня 2008

"На цій конференції ми почули чимало цікавих думок від наших колег з Відня щодо підходу до збереження архітектурної спадщини", - зазначив директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів під час міжнародної конференції "Львів-Відень: спадщина ЮНЕСКО", яка розпочалася сьогодні, 23 вересня, в Національному університеті "Львівська політехніка".

"Зокрема, це стосується того, що серед мешканців столиці Австрії було проведено соціологічне дослідження, яке встановило, що для сприйняття людей важливими є не об’єкти архітектури, а середовище і відчуття, яке воно викликає. Коли ми говоримо про Львів, то завжди кажемо, що це місто має особливе середовище і відчуття. Таке дослідження дало підстави для прийняття Віденської хартії щодо збереження архітектурного середовища", - додав чиновник.

В хартії, зокрема, зазначено, що коли місто хоче розвиватися, воно повинно постійно оновлюватися: "Відень збільшився у кілька разів, але вони дбають за збереження своєї містобудівельної особливості. В них до сих пір тривають суперечки відносно того, чи потрібна нова архітектура в історичному середовищі. Вони дійшли висновку, що люди бояться не нового, а того, що це нове буде неякісним і погіршить їх життя. Також у Відні відновлюють об’єкти промисловості. Це актуально і для нас, коли ми говоримо про Цитадель. Одним із важливих пунктів хартії є збереження великих площ. Ще один важливий підхід - для того, аби оформити кав’ярню на дворі, вони звертаються в архітектурне бюро, ніхто просто не привозить парасольки з Польщі і не ставить столик, все повинно бути гармонійно. Соціологічне дослідження також показало, що в туристів 32% приємних вражень у сприйнятті Відня залишається від нових об’єктів", - додав А. Павлів.

Міжнародна конференція "Львів-Відень: спадщина ЮНЕСКО" проходитиме в НУ "Львівська політехніка" 23-24 вересня. Її організатори: магістрат Відня, Львівська міська рада, Віденська робоча група ЮНЕСКО, НУ "Львівська політехніка", Австрійсько-Українське бюро кооперації.