7 липня у львівській галереї "Зелена канапа" відкрилася виставка зі старовинною назвою "Ціфровані ґарадичі" авторства Дани Якимчук, Лілі Лупул та Юлі Фадєєвої. А музичний супровід до оглядин виставки служив спів керівника хору "Горина" Людмили Вострикової з Рівного, також усі охочі могли скуштувати напій "чар-зілля".
"Ціфровані ґарадичі (з русинськокго діалекту) - багато декоровані, наївно прикрашені сходи, що ведуть на ґанок. Сходи, як символічний місток між зовнішнім світом і внутрішнім, особистим життям. Вигляд ґарадичів уважному глядачеві розкриє єство господині дому, її життєвий досвід, підсвідомі прагнення. Художниці, натхненні етномотивами, продемонструють вам експериментальні та постмодерні трактування в традиційних технологіях текстилю, текстилю по Україні не так вже й багато. Такого в деяких містах вже немає, наприклад, в Дніпропетровську, Одесі. Можливо, цю виставку повеземо в Одесу", - заявила куратор галереї Олеся Домарадзька.
Як запевнила Дана Якимчук, художниці навмисне хотіли відкрити виставку у цей день, адже у кожному творі є щось мольфарське. "Тут чимало технік, але не їхню кількість ми хотіли показати, а виконання, кольори", - сказала мисткиня.
"Ціфровані ґарадичі" - розцяцькова східці, які ведуть вгору до оселі. Тут - наше єство, наша сутність, наше світобачення", - зазначила Юля Фадєєва.
За словами мистецтвознавця Ореста Голубця, текстиль це мистецтво, яке перейшло свої межі, тут використовують скульптуру, пензель, інше; воно стало трансмедіальним.
Виставка триватиме до 26 липня.