У Золочеві батьки проти шестиденного навчання школярів

21:28, 9 вересня 2015

У Золочеві хочуть відтермінувати початок опалювального сезону і запустити тепло не в жовтні, а в листопаді. Для цього діти мали б піти на 12-денні канікули і повернутися за парти 9 листопада. Натомість доведеться вчитися щосуботи.

Батьки учнів школи №1 проти того, щоб їхні діти вчились у суботу. Воюють з дирекцією з 1 вересня. Щоб відстояти, вже й ходили в районну адміністрацію, але там діалогу не вийшло.

«Діти получають на 1/3 більшу порцію навантаження і плюс шість робочих днів. Діти від того хворіють, вони виснажені, не витримують морально і фізично», – запевняє батько учениці 6-го класу у школі №1 Роман Бойко.

У школі вирішили скликати батьківську раду – по представникові з кожного класу. Тоді одноголосно прийняли – суботнє навчання скасувати. Лист з таким проханням скерують до райадміністрації.

«Будемо працювати, напевно, на п'ятиденному робочому тижні, якщо так вирішить наше управління відділу освіти», – розповів директор Золочівської середньої школи №1 Оксана Пилипчук.

Учні мали б відпрацювати сім субот і 17 жовтня піти на 12-денні канікули. Минулого року тут також так вчились. Тому учням вже є з чим порівнювати.

«По суботах вчитися не дуже добре, бо, я думаю, дітям треба також відпочивати від навчальних днів і одної неділі деколи не вистачає», – розповідає учень 9-го класу школи №1 Володимир.

«Довші канікули будуть, можна довше відпочити, але й один день вихідного – це замало. Тут є і плюси, і мінуси», – зазначила учениця 8-го класу школи №2 Вероніка.

Перенести осінні канікули на зиму не можна. Навіть коли в школі не буде уроків – опалювати приміщення треба, кажуть у відділі освіти. Минулого року відтермінування опалювального сезону дозволило зекономити на енергоресурсах майже мільйон гривень.

«За підрахунками наших економістів, ця економія мала би бути орієнтовно десь близько 2 млн грн цьогоріч», – запевнив керівник відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Володимир Бартошик.

На Золочівщині всього 53 школи, і поки що батьки тільки чотирьох – проти навчання в суботу. Втручатися в районні справи департамент освіти не має права через законодавство.

«Структуру навчального року затверджує загальноосвітній навчальний заклад, згідно із Законом "Про загальну і середню освіту". Це не може бути якийсь імперативний наказ. Це має бути рішення батьківської, учительської громади», – пояснив директор обласного департаменту освіти Олександра Небожук.

Тож остаточну крапку в цьому питанні має поставити районний відділ освіти, врахувавши голоси більшості.