У зоні АТО продовжують працювати і платити податки 109 великих підприємств

09:15, 5 липня 2015

На даний момент у зоні АТО на Донбасі працюють 109 підприємств - великих платників податків, а всього їх в Україні трохи більше 700. При цьому, наприклад, у Луганській області в офісі великих платників тільки 28 компаній перестали сплачувати податки, інші платять справно, як і раніше платили.

Про це йдеться у статті «Блокада: безглузда та нещадна» оглядача видання DT.ua Юлії Самаєвої.

«Частина компаній перереєструвалася, частина — ні, але податки платять в українську держскарбницю і перші, і другі. Та й ті компанії, які перереєструвалися на підконтрольній уряду території, все одно продовжують працювати в зоні АТО, а блокада, яка нібито націлена на колабораціоністів, вдарить по усіх без винятку підприємствах», - пише авторка статті.

За даними Державної фіскальної служби, станом на 1 червня 2015 року понад 36 тис. підприємств Донецької області сплатили понад ₴3,2 млрд. Майже 5,5 тис. з них зареєстровані на непідконтрольних уряду територіях — вони теж заплатили до бюджету майже мільярд гривень податків і зборів. Для порівняння, за даними Держказначейства, за п'ять місяців 2014 року надходження до загального і спеціального фондів держбюджету з області становили ₴3,44 млрд, а за п'ять місяців мирного 2013 року — ₴3,3 млрд.

Показники Луганської області гірші, тому що втрати там катастрофічні, але тим не менше 18 тис. юридичних і фізичних осіб поповнили держбюджет на суму більше ₴1,1 млрд.

Підприємства, які продовжують працювати в зоні АТО, але перереєструвалися в інших областях (а їх понад 4,5 тис.), з відомостей податкової випали. Їх внесок в загальний котел тепер враховується за місцем реєстрації, і для держави вони вже компанії Запоріжжя, Дніпропетровська і Києва. Але навіть без їх обліку на сьогодні в зоні проведення АТО працює сотня великих підприємств.

Співрозмовник DT.UA у Луганській обласній адміністрації розповів, що за його даними, в офісі великих платників області тільки 28 компаній перестали сплачувати податки, інші платять справно, як і раніше платили.

«Насправді підприємства самі не зацікавлені в несплаті податків. Більшість з них — експортоорієнтовані і для здійснення торговельної діяльності повинні отримати дозвіл Торгово-промислової палати України, яка неплатникам податків такі документи не надає. Тому підприємства-експортери платять і будуть платити Україні» - повідомив він.