УБОЗ ліквідував на Дніпропетровщині міжнародний «конвертцентр» на чолі з екс-податківцями

13:11, 3 листопада 2014

Злочинна фінансова структура складалася більше ніж з 80 фіктивних суб’єктів господарювання та мала щомісячний оборот у розмірі ₴200 – ₴250 млн, а також надавала послуги з виведення коштів до офшорів.

Про це в понеділок, 3 листопада, повідомили у прес-центрі МВС.

Працівники УБОЗ спільно з ГУБОЗ та ГСУ викрили у Дніпропетровській області організовану злочинну групу, яка конвертувала гроші. Злочинці надавали такі послуги на території декількох регіонів.

«Схему надання послуг з ухилення від сплати або мінімізації податкових платежів, відмивання «брудних» коштів, а також їх перетворення в готівку розробив колишній податківець, а нині директор одного з ТзОВ. Допомагали аферисту його колишні колеги – правоохоронці», - йдеться у повідомлення.

Правоохоронці зазначили, що до злочинної діяльності були причетні 20 учасників, серед яких два колишніх працівника податкових органів, один колишній службовець СБУ, а прикриттям займався перший заступник однієї з районних ДПІ Київщини.

«Серед членів структури є і двоє раніше судимих осіб за підробку документів і печаток. Крім того встановлено причетність до функціонування конвертаційного центру і відомої в регіоні стійкої суспільно небезпечної злочинної групи «Кошляка»», - інформували в МВС.

Зазначається, що завдяки корумпованим зв’язкам в органах оподаткування та у колі правоохоронців спільники змогли залучити до числа своїх клієнтів представників малого і середнього бізнесу, їх послугами користувалися також керівники держустанов та бюджетних організацій.

Правоохоронці в ході розслідування провели 67 обшуків за місцями розташування «тіньових» офісів та проживання спільників злочинної групи. В результаті обшуків вилучено понад ₴1 млн, $400 тис., печатки фіктивних СПД та підприємств, зареєстрованих в офшорних зонах, бухгалтерську документацію, оргтехніку та інші докази фінансових махінацій. На підконтрольних фігурантам рахункам заблоковано більше ₴2 млн.

Спеціальна анти-податкова система налічувала понад 80 фіктивних підприємців, кількість яких постійно поповнювалася за допомогою учасників групи «Кошляка». Згадане кримінальне угрупування займалося силовим прикриттям та охороною конвертаційного центру.

Слідчими ГСУ МВС України розпочато ряд кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 209 (Легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.