У с. Липники, що в Пустомитівському районі на Львівщині, учасник АТО й волонтер висадили лохинову плантацію. Ідея вирощувати цю ягоду в Олександра Джунківського та Ярослава Коминського виникла ще чотири роки тому. А минулоріч вони нарешті придбали перші кущі. Тепер на території, площею в один гектар, росте майже три тисячі рослин. Цього літа зібрати з нього вдалось 200 кг лохини.
Серед сортів, які висадили, — Дюк, Еліот, Чендлер, Блюкроп, Патріот. Земля на полі, яке Ярослав успадкував від бабусі, виявилась підходящою для вирощування саджанців.
«Кислотність ґрунту на той момент становила 4,7. Лохина має десь 3,5-4. Тобто, це норма. Кущі ми підживлюємо водою, маємо італійські біопрепарати. Під час мого волонтерства на Луганщині, я побачив, як бережно люди доглядають за полями, всіяними соняхом. Тому, повернувшись, вирішив запустити щось схоже», – розповів власник плантації Ярослав Коминський.
Для ветерана АТО Олександра Джунківського робота на полі з лохиною стала реабілітацією після посттравматичного стресового розладу. Тут він доглядає за рослинами, а також виконує обов’язки менеджера.
«Свіже повітря, пташки співають, ніхто не нервує і нікуди не женеться. Раніше всі казали, що в мене легка рука, дружина жартувала, що я сірник посаджу й сосна виросте! І справді, після повернення з війни я пробував вирощувати вазони, міг просто вкинути у ґрунт кісточку апельсина чи лимона й вони виростали. І тоді я подумав, що треба цим зайнятись», — розповідає Сашко.
Двох чоловіків звела війна. Ярослав — юрист і волонтер, а Олександр, перед тим, як піти на фронт, працював із деревом. Після знайомства вони вирішили розпочати власну справу з вирощування лохини. Цьогоріч ферму вже відвідали півтисячі гостей, які самотужки збирали ягоди та платили не більше 200 грн за кілограм.
Додамо, що лохина росте 40-50 років. Вирощувати її, як переконують Ярослав та Олександр, можна й удома. Тож на фермі Lucky Berry охочі можуть купити кущі ягоди в горщиках.