Щоб отримати земельну ділянку, учасники АТО повинні подати до управління Держземагенства у Львівській області копію паспорта, ідентифікаційного номера, довідки про статус учасника АТО та особисту заяву.
Про це сьогодні, 10 грудня, під час наради в ЛОДА щодо можливостей виділення земельних ділянок під будівництво індивідуального житла учасникам АТО сказав начальник управління Держземагенства у Львівській області Степан Ярмус.
На цій підставі Держземагенство області вже передало у власність 230 ділянок учасникам АТО. Ще більше тисячі заяв перебуває на розгляді в управлінні.
Натомість депутат Львівської облради Ігор Грищук зазначив, що часто довідки про участь в АТО отримують люди, які насправді у військових діях участі не брали, і потім вони претендують на отримання земельної ділянки.
Він додав, що статус учасника АТО - це ще не статус учасника бойових дій, тому ділянки можуть отримати і підставні особи. Він закликав обласну владу припинити розподіл землі, допоки війна на сході України не буде припинена. Натомість начальник управління Держземагенства Львівщини зазначив: відмовити у виділенні землі не можуть
«Оскільки зараз не розроблено якоїсь особливої схеми видачі земельних ділянок учасникам АТО, ми розподіляємо землі за загальним принципом, коли кожен громадянин має право на отримання ділянки чи то для будівництва, чи для господарського користування», – зазначив Степан Ярмус.
Своєю чергою представник третього батальйону територіальної оборони Львівщини «Воля» Василь Титар зауважив, що припинення видачі земельних ділянок учасникам АТО ще більше деморалізує хлопців, які беруть участь у військових діях і погіршить і так складу ситуацію у збройних формуваннях.
«Насправді землю треба видавати, щоб люди розуміли, що про них дійсно дбають. Насамперед це стосується сімей загиблих та поранених, адже вони найбільше потребують захисту. А ще це, можливо, стимулює інших не уникати військової служби», – сказав офіцер.
«Насправді довідка про статус учасника АТО є підставою для отримання статусу учасника бойових дій. Тобто це важливий документ, який не можна ігнорувати. Щодо видачі земельних ділянок, то спочатку потрібно напрацювати механізм взаємодії із військовими формуваннями, щоб уникнути можливості шахрайства», – сказала заступник начальника головного управління соціального захисту населення ЛОДА Оксана Яковець.
Поки що в обладміністрації вирішили не припиняти процес видачі земельних ділянок учасникам антитерористичної операції, однак при державному органі створять дорадчу групу, яка підтверджуватиме, що той чи інший претендент дійсно воював у зоні АТО. Також до кінця року ОДА запропонує перелік ділянок, які виділятимуть учасникам АТО - мешканцям Львова, оскільки місто заявило, що не має вільної землі.
Також в.о. заступника голови ЛОДА Сергій Росстальний зазначив, якщо особі відмовили в отриманні земельної ділянки в населеному пункті за місцем реєстрації, потрібно звернутись із заявою до відділу соціального захисту облдержадміністрації.