Бійці, які пройшли війну, дають старшокласникам уроки самозахисту, а ще показують, як виживати в польових умовах, надавати домедичну допомогу та рятувати життя. У такий спосіб, власним прикладом, учасники АТО вирішили навчати молоде покоління.
Учасник АТО Дмитро Гурний каже: «У нас, звичайно, більше досвіду у бойових діях, але усі ці ситуації можуть бути і в повсякденному житті. Ми хотіли, аби діти мали знання, як допомогти собі, або друзям, або просто громадянам».
Такий нестандартний урок показав, що дехто з учнів вже добре володіє азами домедичної допомоги. Наприклад, дев’ятикласниця Богдана легко зав’язала джгут із першого разу. Дівчина каже, їй вистачило лише декілька разів переглянути відео в інтернеті, аби запам’ятати, як правильно зупинити кровотечу.
Під час уроків добровольці показували, як правильно зупиняти кров та робити перев’язки. Адже вони не з чуток знають, як рятувати життя.
«Хотілося своїм досвідом, своїм прикладом показати щось дітям, можливо, наштовхнути їх на усвідомлення і розуміння того, що їх може чекати попереду», – пояснив Андрій Каретник, учасник АТО.
Вчителі кажуть: заради таких навчань не шкода пожертвувати і своїм уроком.
Поки що такі нестандартні уроки відбулися в семи школах міста у старших класах.
«Також у нас є уроки самозахисту та спортивного орієнтування. Навіть був такий цікавий музичний урок, де учасник АТО, історик Тарас Гривул із бандурою розповідав учням історію України», – пояснила Соломія Короненко, керівник відділу промоції міста.
Програма «Львів місто Лицарів» триватиме увесь навчальний рік.