Учасники Автомайдану наполягають на відставці уряду Азарова

10:50, 5 квітня 2011

Координаційна рада Асамблеї малого і середнього бізнесу України, що була основним організатором «Автомайдану», поширила відкриту заяву до Адміністрації Президента України, Кабміну, Асоціації бізнесу України, в якій інформує, що її вимоги залишаються незмінними.

Тому проводити консультації з представниками діючого уряду щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва наміру не має.

У заяві Координаційної ради Асамблеї малого і середнього бізнесу України, яку ZAXID.NET отримав 5 квітня, йдеться: «Повідомляємо, що Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України, організації якої взяли на себе основний тягар проведення Автомайдану , у своїй резолюції та ультиматумі, скерованому в Адміністрацію Президента України, однозначно заявила одну із своїх основних вимог – відставка антиукраїнського уряду Азарова в повному складі. Крім цієї вимоги, найважливішими стали скасування усіх незаконних рішень, прийнятих з порушенням законодавства та Конституції України за останні два роки; створення за участі представників підписантів Меморандуму про співпрацю, зокрема Асамблеї, робочих груп для доопрацювання, як Податкового, так і Трудового, Житлового кодексів, розробки проєвропейського варіанту пенсійної реформи. Тому Асамблея зберігає цілісність та непорушність своєї позиції щодо недоречності переговорів з урядом, неадекватність, незаконність та антинародність рішень якого на сьогодні є більш як очевидною».

Окрім іншого, Координаційна рада акцентує: «Позитивна, на думку уряду, динаміка розвитку підприємництва підтверджується збільшенням кількості суб’єктів господарювання та збільшенням надходжень до дохідної частини Державного бюджету. Ми не погоджуємось з такою аргументацією». За їхніми даними, малий та середній бізнес масово закривається, або перебуває в стані очікування. «Збитковість більшості підприємств малого бізнесу (про що свідчить і офіційна статистика), суттєве зменшення фактичної зайнятості, зростання безробіття, є адекватною оцінкою економічної ситуації в Україні. Нездатність підприємця закрити бізнес та носіння роками нульових показників у податкову, що і спричинило таку кількісну псевдодинаміку, не може служити показником успішності бізнес – середовища. – йдеться у заяві - Прикро, що уряд навіть не намагається вивчати рівень продуктивності праці та шляхи його підвищення, що є оптимальним індикатором стану економіки, а займається вдосконаленням репресивної машини, іноді, як у випадку з щомісячними деклараціями доходів не існуючих працівників, перетворюючи процес звітності на антинародний фарс. 30% свого робочого часу сьогодні підприємець тратить на адміністрування податків та зборів. Куди вже далі? Яким є його рівень конкурентоздатності за таких умов? Відсутність в Україні малого та середнього іноземного інвестора на сьогодні є найкращим індикатором роботи українського уряду».

Координаційна рада Асамблеї резюмує: «Поки до керівництва державою не прийдуть люди, зацікавлені у платоспроможному внутрішньому попиті, громадянах – покупцях, а не лише дешевій робочій силі, ситуація, на нашу думку, не зміниться. Наші вимоги залишаються незмінними ще з податкового майдану. І у цьому напрямку будуть здійснені наші наступні кроки».