Мікс танців і костюмів. У Львові вже вдев’яте розпочався міжнародний фестиваль «Етновир». Колективи з семи країн — Панами, Колумбії, Франції, Польщі, Латвії, Словенії та України демонструють свої культурні надбання. У програмі фестивалю колоритні виступи, вражаючі паради та показ мод у етностилі.
Народні колективи виступають на площах Ринок і Музейній. На останній — десятки людей у колоритних народних костюмах. Перед початком концерту вони співають та поринають у святкову атмосферу.
«Сьогодні тут — особлива атмосфера. Львів має старовинний вигляд, а наші костюми чудового його доповнюють. Дуже подобається це місто. Так, архітектура тут просто неймовірна, вона навіть додає нам настрою. Ми нібито опинилися в часі, коли ці костюми вдягали на щодень», — кажуть французькі фестивальниці.
Учасники «Етновиру» знайомляться між собою та розглядають одяг фестивальників. Адже головне для кожного колективу — показати культурне багатство власної країни.
«Латвія розділена на декілька історичних районів. І у жителів кожного району є власне особливе народне вбрання. Окрім костюмів, ми продемонструємо й особливі танці. Адже у кожного району вони трішки відрізняються», — пояснює Лаура, фестивальниця з Латвії.
Словенці приїхали на «Етновир» до Львова вперше. Кажуть, вражені розмаїттям культур. І навіть попри стримані костюми дивуватимуть усіх їхньою універсальністю.
«У нас є особливі головні убори. Цього капелюха ми вдягаємо, щоб не носити парасольок. А от всі одружені жінки повинні носити хустки. Так, хусток в нас дуже багато, залежить від регіону, де словенці проживають. Костюми, які ми одягли, з району Ґориньська, там є багато гір, і тому наші костюми підходять до будь-якої погоди: теплого літа чи холодної зими», — розповідають фестивальники з Словенії Метиць і Аня.
А от поляки підготували театральне дійство. Але дивуватимуть глядачів не тільки зі сцени. «Живєць — ось танок, який ми підготували. Я у костюмі Люцифера, а тому моє завдання залякувати людей. Окрім виступів на сцені я спускатимуся вниз і лякатиму людей разом із іншими монстрами», — захоплено розповідає фестивальниця з Польщі Неля.
До учасників приєднаються ще й екзотичні колективи з Панами та Колумбії. Разом вони виступатимуть на головній сцені на площі Ринок та на площі Музейній. «Етновир» завершиться у неділю, 25 серпня, спільним танцем усіх учасників.
23 серпня
Площа Музейна
18:00 – 18:30 — Конкурс оркестрів. Виступ оркестру Польщі
18:30 – 19:00 — Конкурс оркестрів. Виступ оркестру Латвії
19:00 – 19:30 — Конкурс оркестрів. Виступ оркестру Панами
Площа Ринок
19:00 – 22:00 — концерт. Виступи учасників із Словенії, Франції, Колумбії, Панами та України.
24 серпня
Площа Музейна
18:00 – 18:30 — Конкурс оркестрів. Виступ оркестру Панами
18:30 — ЕтноФешн
19:20 — 19:50 — Конкурс оркестрів. Виступ оркестру Колумбії
Площа Ринок
19:00 – 19:20 - урочисте нагородження колективів-учасників на головній сцені Фестивалю
19:20 – 22:00 — святковий концерт до Дня Незалежності.
25 серпня
Площа Музейна
18:00 – 18:30 — Конкурс оркестрів. Виступ оркестру Словенії
19:00 – 19:30 — Конкурс оркестрів. Виступ оркестру Франції
18:30 — марш-парад усіх країн-учасників Фестивалю центральними вулицями міста в честь закриття фестивалю (пл. Музейна — вул. Федорова – вул. Руська — пл. Ринок навколо Ратуші)
Площа Ринок
19:00 – 21:50 — концерт. Виступи усіх учасників Фестивалю
21:50 — усі учасники разом виконують традиційний український танець «Аркан» на завершення фестивалю.