У четвер, 30 травня, біля входу у Львівську міську раду протестувальники, які 29 травня штурмом захопили Ратушу, провели брифінг. Члени організацій «Розвиток громади, «Нацкорпус», «Сокіл», «УСО «АТО» та інші заперечили напади на працівників мерії під час штурму, попри те, що всі їхні дії були зафіксовані відеокамерами. Також вони озвучили низку різних вимог до чиновників.
Брифінг проводив член ГО «Розвиток Громади» Андрій Дробіт. Він почав спілкування з журналістами із зачитування звернення до мера Львова Андрія Садового.
«Ми заявляємо: ми не бандити, не тітушки, а прості мешканці Львова. Ми не ховаємося, ми відкриті і хочемо вашої відставки. Ми будемо стояти доти, доки ви не звільните місто від себе», – зачитав з листочка Андрій Дробіт.
Протестувальники, які 29 травня штурмували міську раду, зібрали брифінг
Потім Андрій Дробіт озвучив позицію протестувальників стосовно інцидентів, які трапились під час штурму Ратуші. Він заявив, що люди, які вчора захопили міську раду, не чіпали керівника адміністрації міського голови Євгена Бойка. Нагадаємо, 28-річного чиновника після нападу псевдоактивістів госпіталізували з травмою селезінки.
«Коли учасники акції намагалися увійти у Ратушу, пану Євгену намагалися мирно допомогти вийти з натовпу. Під час руху чиновник упав, одразу ж мітингувальники розійшлися та допомогли встати. Ніяких ударів по селезінці не було. Ніякого побиття», – заявив Андрій Дробіт.
Момент прориву у міську раду і напад на Євгена Бойка
Він також заперечив використання армійського ножа під час захоплення міської ради. Цей ніж, нагадаємо, зафіксували камери в руках представника ГО «Сокіл», коли протестувальники намагались увірватись у мерію.
«Ніж, який зафіксували на камери, був переданий мітингувальниками з польової кухні з єдиною метою – аби відкрити двері у Ратушу, які попри робочий день були зачинені. Учасники акції не застосовували та ніколи не застосують зброю до інших осіб», – запевнив член «Розвитку громади».
Андрій Дробіт також зачитав вимоги протестувальників до міської ради. Серед них – звіт щодо всіх комунальних підприємств, виділення коштів на добудову ще кількох будинків для бійців АТО, інформація стосовно виділення квартир чиновникам ЛМР та щодо питання передачі земельної ділянки на вул. Карпинця у Львові, яке мають розглянути депутати міської ради на сесії.
Ще один активний учасник учорашнього прориву у міську раду Олег Кіт під час брифінгу прокоментував інцидент з побиттям працівника «Муніципальної варти» під час штурму. За його словами, муніципала побили активісти, щоб нібито заступитись за Кота.
«Я в нього спитався, чому він розштовхує людей, а він сказав, що йому дали завдання нікого не пропускати. Я почав це знімати, але камера на телефоні не включилася. Він почав мене штовхати. Хлопці-активісти за мене заступилися», – переказав свою версію подій Олег Кіт.
Напад на працівника «Муніципальної варти» під час штурму міської ради 29 травня
Перед журналістами також виступили відомі у Львові учасники різних акцій протесту та провокацій Іван Спринський та Рустам Курбанов. Курбанов, зокрема, розповів про чутки, які, за його словами, поширюють щодо організаторів акції під львівською Ратушею.
«Говорять, що наші вимоги про зміну виконкому, про те, щоб зробити щось корисне у місті – це так, аби щось робити. Мовляв, Гріша Козловський [Григорій Козловський – депутат Львівської міськради від «БПП», бізнесмен] заплатив кілька монет, і кілька пацанів прийшло із «Розвитку громади», УСУ «АТО», «Нацкорпусу». Це не відповідає дійсності», – заявив Курбанов.
Нагадаємо, кілька десятків членів різних львівських угруповань зранку 29 травня штурмом захопили Львівську міську раду. Внаслідок дій протестувальників постраждало троє співробітників міської ради. Зокрема, псевдоактивісти повалили з ніг керівника адміністрації мерії Євгена Бойка – його госпіталізували з травмою селезінки. Увірвавшись у мерію, протестувальники серйозно побили працівника «Муніципальної варти». Окрім того, через напружену ситуацію в міській раді стало погано вагітній працівниці.
Додамо, що поліція наразі не затримала жодного з учасників вчорашнього штурму міської ради. Лише зранку 30 травня прес-служба львівської поліції повідомила про відкриття кримінального провадження за фактом хуліганства.