Учасники віче на Майдані висунули свої вимоги до влади

18:26, 21 лютого 2016

Учасники віче на Майдані Незалежності, яке проходить сьогодні, 21 лютого, в Києві висунули свої вимоги до влади. Вони вимагають введення військового стану на території окупованого Донбасу, проведення позачергових виборів президента і парламенту, а також відствки уряду, повідомляє Радіо Свобода.

«Раніше на віче у центрі Києва скликала громадська організація «Коаліція учасників Помаранчевої революції» (КУПР). Крім того, з закликом на віче на Майдані Незалежності виступав рух під назвою «Революційні праві сили»», – йдеться у повідомленні.

Еспресо.TV повідомляє, що активісти «Революційних правих сил» (РПС) вимагають звільнення політичних ув'язнених, визнання недійсними мінських угод і відставки уряду.

«Сам процес принижує нас як сторону, тому що ми ніяких переговорів з терористами, які завантажили свої руки по лікоть в крові, не ведемо», – заявив координатор громадського «штабу» РПС Владислав Горанин.

Як повідомляє РБК-Україна, зі сцени під Стелою із заявою виступив політолог, активіст організації «РПС» Роман Липинський, який оголосив про створення організаційного комітету «Віче народу України».

У КУПР, яка теж скликала на віче, раніше заявили, що не мають наміру вчиняти «жодних дій, які можуть зашкодити державним інтересам». «Також організація офіційно заявила, що не має жодного стосунку до вчинених напередодні погромів чи будь-яких інших протиправних діянь», – йдеться у повідомленні організації у «Фейсбуці».

Нагадаємо, 20 лютого в центрі Києва протестувальники (здебільшого під прапорами ОУН) закидали камінням офіс компанії «СКМ» мільярдера Ріната Ахметова, а також розтрощили приміщення «Альфа-банку». Повідомлялось також, що вони рушили до приміщення «Сбербанку Росії» в районі станції метро Арсенальна, але не змогли завдати значних пошкоджень, бо там на активістів вже чекав кордон поліції.

Після цих подій поліція відкрила чотири кримінальні провадження: три провадження за фактом хуліганських дій, ще одне – за фактом крадіжки мобільних телефонів і гаманця.

Компанія «СКМ» назвала інцидент грубим порушенням верховенства права і поваги до приватної власності. 

В ОУН заперечили свою причетність до подій у центрі столиці 20 лютого.