Міносвіти обиратиме книжки, за якими навчатимуть восьмикласників. Конкурс проектів оголосили днями, а от результат повідомлять наприкінці травня. Тож освітяни вже непокояться, аби не повторилась ситуація з четвертими та сьомими класами. Цей навчальний рік вони розпочали без підручників. Обіцяли видати дітям книжки до кінця минулого року. Однак, діти досі забезпечені ними лише частково.
Замість нових книжок учні четвертих класів цього року отримали застарілі. Тож доводилось підганяти матеріал під програму.
«Кожен вчитель, звичайно, мав один екземпляр для себе. Тому ми роздруковували, читали та обговорювали якісь тексти. Вірші відксерювали і дітки вчились», – пояснила вчителька четвертого класу Оксана Куляба.
У грудні книжки таки надійшли, однак на всіх учнів їх не вистачає. Школам видали близько 50 % книжок, які потребують учні четвертих та сьомих класів. Тож вдома користуються старими виданнями або електронними версіями. Нові ж підручники залишаються в класі, їх використовують під час уроку – один на парту.
«Домашнє завдання нам задають зі старих книжок. А якщо нові, то в інтернеті знаходимо книжку і читаємо», – каже четвертокласник Марко.
У такій практиці дітлахи знайшли свої позитиви. Мовляв, рюкзаки й без того важкі, тож доводиться носити на собі менше. Такі ж справи і у сьомих класах. Тут частіше дають собі раду з допомогою гаджетів.
«Багато класів мають свої сайти, де вчителі співпрацюють тісно з ними і викладають якісь посилання на фільми, на підручники»,–- розповідає директор школи №28 Іван Лозенко.
Вчитель фізики Оксана Чухрай показує підручники для сьомого класу. Каже, їх отримала 30, а учнів 70. Тому 15 залишили в класі, а решта видали тим учням, які не мають доступу до інтернету.
«Діти на уроці є забезпечені підручниками, а вдома вони користуються комп'ютерами, планшетами. А тим дітям, які не мають такої можливості, ми додому дали підручник», – пояснює вчителька.
І така ситуація в усіх львівських школах, кажуть в управлінні освіти. Навчальні заклади отримали половину від всіх потрібних екземплярів. Так як, власне, і обіцяла держава. Адже в першу чергу гарантує підручники дітям із малозабезпечених сімей. У Верховній Раді вже прийняли зміни, за якими державним коштом мають купити книжки всім, включно з вчителями.
«На даний час цей закон є підписаний Головою Верховної Ради і переданий на підпис Президенту. Після підписання закону, можливо, буде опрацьовано порядок, відповідно до якого буде вже зрозуміло яким чином учні будуть забезпечуватися підручниками», – додала начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.
Місто навіть було готове придбати решту підручників, однак наразі для цього теж немає юридичного механізму. Тому дітям доведеться поки що підручники ділити.