Учні Львівщини не отримають обіцяних нових підручників до 1 вересня

17:10, 14 серпня 2015

За парти без книжок: до 1 вересня учні четвертих та сьомих класів, в яких повністю змінилась навчальна програма, не отримають нових підручників. Та якщо раніше Міністерство освіти хотіло перекласти їх закупівлю на кишені батьків, то зараз обіцяють, що профінансують це самі.

У шкільних бібліотеках дістають старі підручники. За новими програмами весь навчальний матеріал для 4 та 7 класів мали би списати. Але поки доведеться із цим зачекати.

«Ми збираємося видавати старі підручники. Підручникам для четвертих класів вже по 11 років. Вони багато років у використанні, клеєні, але ще в такому стані, що дітям можна дати. Підручники для семикласників трохи новіші. Їм по 7-8 років, але також вже би мали бути списані», – зазначила бібліотекар СШ № 40 Марія Васьків.

Вказівку видавати старі підручники дало управління освіти. Хоча, як зізнаються педагоги, не всі з них вже придатні для навчання.

«Наприклад, у навчальну програму з української літератури додані нові автори, яких немає у старих підручниках. З біології підручник відсутній повністю, тому що програму старих за 7 клас ми вже повністю вичитали у шостому класі. Але досвід вчителя дасть можливість вийти з цієї ситуації, щось будемо видруковувати з Інтернету», – повідомила директор СШ № 40 Галина Пенцак.

У школах кажуть, якби підручники були доступні в Інтернеті, як це обіцяли, то проблем не було б взагалі. Та тішаться вже тим, що книжки не доведеться купувати батькам.

«У 2015-2016 навчальному році учні шкіл будуть повністю забезпечені підручниками безкоштовно. На це передбачено певне фінансування із держбюджету. Щоправда, його недостатньо. Тому треба ще дофінансовувати закупівлю підручників місцевим бюджетам», – пояснила начальник управління освіти міста Зоряна Довганик.

Щоб дофінансувати нові підручники, Львову слід відшукати у бюджеті понад 3 мільйони гривень. На область треба 16 мільйонів. Але й гроші – це тільки півсправи.

«Не визначена поки що Кабінетом Міністрів процедура замовлення підручників і якщо вартість перевищує певну суму, то ми розуміємо, що потрібен буде тендер. Тому очевидно замовляти ці підручники будуть самі міські та районні ради, щоб не входити в тендерні процедури. А ми просто передамо їм гроші. Є певне перевиконання бюджету, тому виділити якусь суму буде можливо, але на це має бути рішення депутатів Львівської обласної ради», – зазначила начальник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Небожук.

Та навіть без тендера процедура тривала. Тож за прогнозами нові підручники школярі отримають ближче до зими.