Учнів львівської школи «Джерельце» навчатимуть математики і мови на планшетах

19:04, 16 вересня 2016

У цьому році для школи «Джерельце» за кошти міського бюджету в рамках реалізації проекту «Сучасні інтерактивні класи» придбали 15 планшетів «Розумники», що коштувало 196 тис. грн. Ще 17 планшетів придбали за кошти Microsoft та 2 – за кошти батьків (25 тис. грн).

Це надасть можливість учням школи в режимі онлайн отримувати оперативну інформацію та долучатись до участі і презентації проектів, обмінюватись інформацією з учнями інших міст не тільки України, а й інших країн.

Проект Smart kids, або «Розумники», започаткований у вигляді всеукраїнського педагогічного експерименту, який передбачає таку модель використання персональних пристроїв учня, інтерактивної дошки, системи управління класом для роботи у класно-урочній системі саме у початковій школі. Цифровий портфель розробили спеціально для учнів початкових класів. До прикладу, першокласники вправлятимуться на планшетах в математиці та граматиці.

«Ідея була така, що з першого класу діти навчаються використовувати планшет як інструмент для навчання, а не просто як іграшку. Так вона готова буде і шукати інформацію, і аналізувати її», – розповів керівник освітніх програм Microsoft Україна Роман Рудюк.

Освітяни певні: так дітям навчатись буде цікавіше. Та й сама система побудована так, аби учні не боялись помилятись.

«Учень може працювати самостійно, а вчитель на своєму центральному комп'ютері зможе бачити, хто помиляється, і це теж добра річ, для того ми і зробили ці зміни в початковій школі. Коли помилка – це не покарання, це точка зростання. І коли вчитель бачить її, він не оцінює, а просто підходить і пояснює, питає і каже над чим треба працювати», – зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Самі ж планшети розробили в Україні спеціально для школярів. Вони зручні в користуванні та транспортуванні, пило-, волого- та ударостійкі. А за потреби підійдуть для маленьких наукових дослідів.

«Можна зі спеціальної камери зробити маленький мікроскоп. Взяти планшет зі собою до парку та досліджувати якісь речі», – пояснbd директор мультимедійного видавництва «Розумники» Олександр Кохан.

Наразі це лише експеримент. «Джерельце» – перша львівська школа, яка працюватиме з планшетами.

«На сьогодні ми маємо одну школу. Це є спільний проект і тішить те, що це не кошти лише Львівської міської ради, що це є кошти приватної структури Mіcrosoft і долучилися батьки. Це один з прикладів того, як повинні взаємодіяти і бізнес, і громада, і, власне, батьки», – зазначила в.о. начальника управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Поступово впроваджують нові технології і для учнів старших класів. Цього року для львівських шкіл місто придбає 20 інтерактивних кабінетів фізики.

Проект не передбачає вивчення інформатики за допомогою пристрою. Вивчають базові предмети: математику, рідну мову, або навчання грамоти у першому класі. У другому додаються основи здоров’я, природознавство, так поступово йде нарощування матеріалу, використання інформаційних технологій.