У Львові школярів заохочують вивчати історію рідної землі за допомогою раритетів. Сьогодні у СЗШ №75 ім. Лесі Українки пройшов відкритий урок, на якому учням представили кімерійський меч (який датується ІХ століттям до Р.Х.), золотий вінок слави та жіночу прикрасу – колти.
Експонати до Львова привіз фонд «Платар». Повна експозиція, яка налічує понад 600 цінних експонатів, збергіається у Палаці Потоцьких.
Директор Палацу Потоцьких Оксана Козинкевич наголосила, що експонати заохочуватимуть дітей більше вивчати історію своєї землі, відвідати повну виставку в Палаці Потоцьких.
Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що школярі отримають квитки на експозицію.
«Ці речі унікальні, безцінні. Я хочу подякувати Палацу Потоцьких, Фонду, що вони приїхали до дітей, привезли експонати. А також дітки будуть мати безкоштовні квитки, щоб піти в Палац Потоцьких і побачити всю експозицію. Ми у Львові маємо прекрасні твори, але нам треба вміти по-сучасному це все промувати. Щоб львів’яни бачили це велике надбання. Тішимось, коли цікаві колекції приїжджають до Львова, щоб ми могли краще пізнати історію нашого краю, наших предків», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Крім того, шкільній бібліотеці подарували двотомник «Енциклопедії Трипільської цивілізації», а також 3 випуски освітньо-мистецького часопису-посібника «Артклас». «Енциклопедію трипільської цивілізації» з вересня отримають усі школи міста.
Як інформував ZAXID.NET, 17 травня під час відкриття виставки «Величні тисячоліття України» в палаці Потоцьких двотомне видання «Енциклопедії Трипільської цивілізації» подарували десятьом школам та десятьом бібліотекам Львова.
Нагадаємо, «Величні тисячоліття України» – це масштабна виставка, де представлено понад 600 артефактів від часів Трипільської цивілізації до Київської Русі. Львів’яни та гості міста можуть побачити скіфські бойові мечі «акінаки», кіммерійську кінську збрую, скіфські золоті пластини на одяг, скіфську царську гривну, золотий скіфський царський нагрудник, золоті та срібні прикраси часів Київської Русі.
Минулого року у палаці мистецтв експонували виставку «Код Трипілля».
Довідка.
Виставку «Величні тисячоліття України» відкрили у межах нового масштабного культурно-освітницького проекту «Обрана Україна». Експозиція висвітлює найдавніші сторінки історії ПраУкраїни від часів Трипілля до Київської Русі, демонструючи художній образ матеріального світу того часу, дивовижною розписною керамікою Трипілля, обладунками воїнів Кіммерії та Скіфії, витонченими прикрасами Сарматії Античного Причорномор‘я, реконструйованим жіночим вбранням часів Київської Русі.
Партнерами у реалізації цих заходів були штаб квартира ЮНЕСКО у Парижі, Національний музей Варшави, Посольство України при Святому Престолі Ватикану, Міжнародний Фонд освіти та мистецтва у США на запрошення якого експозицію демонстрували провідні музеї протягом 2 років.