Удар Парасюка виштовхнув Пісного на світло

Чому депутат напав на генерала СБУ

17:58, 20 листопада 2015

Засідання антикорупційного комітету Верховної Ради України у четвер, 19 листопада, де народний депутатат Володимир Парасюк вдарив ногою у голову керівника управління боротьби із корупцією СБУ Василя Пісного, привернуло значно більше уваги ЗМІ до персони Пісного, ніж виступ з трибуни Верховної Ради того ж таки Парасюка місячної давності, у якому він прямо звинуватив Пісного у покриванні контрабанди.

Чому українці зацікавились особою Василя Пісного лише після удару Парасюка і що цьому передувало – з’ясовував ZAXID.NET.

Удар ногою, як останній аргумент

Однією з тем четвергового засідання парламентського антикорупційного комітету було питання про те, звідки у Пісного майно, не підтверджене його доходами. Пісний, нагадаємо, майже все життя працював на посадах в правоохоронних органах.

Позафракційний народний депутат Володимир Парасюк виступив із доповіддю про те, хто такий Василь Пісний, про корупційні схеми, у яких він нібито брав участь, контрабанду та інші правопорушення. Обоє сиділи за одним столом на відстані кількох метрів.

«Це і спиртовий бізнес, і бурштин на Рівненщині, експорт зерна, контрабанда. Зараз є лобіювання його людей на посадах в МВС. Це плювок в людей після Революції Гідності. Його друг – Юрій Луценко, голова фракції БПП. Він лобіював Пісного на цю посаду, де він зараз працює», – емоційно заявив Парасюк.

Нардеп також назвав прізвисько Пісного, яке той отримав у кримінальних колах - «Антибіотик».

«Це одна з тих метастаз, яка руйнує нашу правоохоронну систему. Я знаю, що він зараз буде говорити, що весь бізнес записаний на його дружину, що він чесний і порядний і що порушена його честь і гідність. Але кожен громадянин Львівської області і кожен правоохоронець знає, хто такий Василь Пісний. Його псевдо у кримінальних колах – «Антибіотик». Це людина, яка може вирішити все», - заявив Парасюк, додавши, що докладе усіх зусиль, щоб Пісного не лише звільнили із СБУ, але й покарали.

Пісний натомість назвав Парасюка «аферистом», який намагається «розкрутити» у ЗМІ неправдиву інформацію про нього.

На засіданні і інші депутати питали Пісного, як він міг заробити такі великі статки, все життя працюючи на державній роботі. На що Пісний відповів, що родичі його колишньої дружини все життя живуть у США і саме їм він завдячує добробутом своєї сім’ї.

«Він з дружиною розлучився, щоб до нього ніхто претензій не мав. Ви просто поїдьте і подивіться, звідки у нього всі ці статки», - емоційно заявив Парасюк.

«Якщо у моїх діях є будь-який склад злочину, будь ласка, звертайтесь у правоохоронні органи у рамках чинного законодавства. Та я зробив для революції набагато більше, ніж Парасюк, який крикнув там…», - спокійно парирував звинувачення Парасюка Василь Пісний.

Ці слова генерала СБУ стали останньою краплею для емоційного депутата. 28-річний Парасюк встав зі свого місця і ногою вдарив у голову 52-річного Пісного.

Відео засідання Антикорупційного комітету (тривалість 27 хв)

Побиття Пісного могло тривати й далі, якби Парасюка відразу ж не вивели із зали засідання. За дверима він заявив журналістам,  що анітрохи не шкодує про свій вчинок і готовий відповідати за законом, а також – що Пісний навмисне спровокував його на удар.

«Як чоловік, я нікому не дозволю ображати цінності заради яких я живу і гідність моїх побратимів і мою. Тим більше, маніпулюючи ситуацією стосовно Майдану. Звичайно, емоції взяли гору і ви всі бачили, що відбулося в даний момент. Коли впав градус напруги, я дізнався, що це була спланована провокація, що вони мене хотіли вивести. Ще раз скажу, я не шкодую про те, що зробив. Мені за декілька днів виходити до людей, які мене спитають «що змінилось?». А в мене відповіді на це питання немає, бо такі «василі пісні» сидять і далі, як хвороба, руйнують всю правоохоронну систему і знищують все святе і правильне в цій країні», - пояснив Парасюк мотиви своїх дій.

Заява Пісного про те, що він активно допомагав Євромайдану, обурила львівських активістів. У соцмережах вони заявили, що Пісний узагалі не був причетним до подій зими 2013-2014 років.

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли Парасюк за браком аргументів починає бити опонента. У грудні минулого року під час першого засідання новообраної Верховної Ради він встряв у бійку одразу із кількома депутатами із БПП. У липні цього року Парасюк побився у Верховній Раді із головою ДФС Романом Насіровим. Наприкінці серпня він знову побився із Максимом Курячим, своїм колегою із фракції БПП одразу після спільного телеефіру. А у вересні Володимир Парасюк зчинив бійку із начальником ГУ МВС у Луганській області Анатолієм Науменком.

Якщо дії Парасюка можна пояснити його надмірною емоційністю, загостреним почуттям справедливості чи й просто психічною неврівноваженістю, то діяльність Василя Пісного потребує глибшого аналізу.

Вічний міліціонер Василь Пісний

Василю Пісному 52 роки, народився він на Тернопільщині. Сьогодні він генерал-лейтенант, заступник начальника головного управління «К» (боротьби із корупцією) Служби безпеки України. Поміж працівниками спецслужби цей департамент є одним із найбільш бажаних для служби, оскільки славиться своїми щедрими «заробітками». Однак до сьогоднішнього свого статусу Пісний йшов довго і не завжди законно.

У 1983 році Пісний після служби в армії влаштувався на роботу у міліцію. Згодом, мабуть, вирішив покинути міліцію і вступив на заочне відділення Львівського сільгоспінституту і в 1989 році отримав диплом за спеціальністю «інженер-механік». Але у 1990 році вступив до Львівського державного університету імені Франка на спеціальність правознавство і через 5 років отримав диплом юриста.

Далі біографія Пісного набуває набагато цікавіших рис. Як вже повідомляв ZAXID.NET, у 1995 році він відсидів п`ять місяців у СІЗО за підозрою у причетності до рекету.

10 липня 1995 року Пісного затримали за підозрою у злочині передбаченому ст.144 ч.3 КК України (рекет). За версією слідства, він вимагав спочатку $5 тис, потім $6 тис, а далі $7 тис. від Марини Берези. З її чоловіком, громадянином Польщі, Пісний у 1992-1994 рр. провадив спільний «бізнес» - займався контрабандою спирту. Отримати всю суму Пісний не зміг – його взяли «на гарячому». Однак він зумів вийти сухим із води і навіть більше – у 2004 році отримав підвищення по службі. Його призначили начальником управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВСУ у Тернопільській області.

У 2005 році Пісного призначили керувати міліцією Тернопільської області.

Із 2007 року очолив Управління з розслідування особливо важливих справ Державної податкової адміністрації західного регіону.

Від 2014 до 2015 року очолював Департамент по боротьбі з економічною злочинністю МВС України. Хоча МВС не прокоментувало причини звільнення Пісного з посади, за інформацією ZAXID.NET, його звільнення прямо пов’язане із виявленням у кінці грудня 2014 року «прослушки» у кабінеті заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Із 1 вересня 2015 року призначений на посаду заступника начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ, причому інформацію про це призначення в СБУ намагались приховати від ЗМІ.

Як з’ясував ZAXID.NET, родина Пісного володіє чималими маєтками. Наприклад, дружині Василя Пісного Ользі Костик належить готель у центрі Львова «Наталія 18», готельно-відпочинковий комплекс «Колиба» у Брюховичах з територією понад 10 га, ресторан «Форос» у Львові. До слова, Пісний навмисно оформив розлучення із дружиною, щоб приховати будь-який свій зв'язок із бізнесом і маєтками своєї сім’ї, хоча вони продовжують разом жити та вести спільне господарство.

До слова, Пісний активно намагається запобігти поширенню інформації про своє минуле і майно його сім’ї. Півтора роки тому він подав до суду і на ZAXID.NET з вимогою оштрафувати авторів розслідувань про нього на 100 тис. грн. Львівський суд відмовив йому, однак Пісний продовжує судитися і досі – тому його заяви у суперечці з Парасюком, що, мовляв, «журналісти усі суди програли» не відповідають дійсності і є банальною брехнею.

На початку жовтня 2015 року Володимир Парасюк з трибуни Верховної Ради публічно звинуватив лідера парламентської фракції БПП Юрія Луценка у лобіюванні призначення Пісного на одну з ключових посад у сфері боротьби з корупцією. При цьому Парасюк назвав Пісного «корупціонером» і «контрабандистом». Однак на цей виступ мало хто звернув увагу.

Зате після четвергового інциденту на засіданні парламентського комітету Василь Пісний нарешті став «зіркою» в українських ЗМІ.