УЄФА просить Нацбанк оплатити борги Коломойського

10:39, 1 червня 2017

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) наприкінці квітня звернувся до Національного банку з проханням допомогти вирішити питання боргів медіа-холдингу колишніх акціонерів банку. Про це пише «Економічна правда».

Як зазначає онлайн-видання, юристи УЄФА звернулися до НБУ як до теперішнього власника «Приватбанку» з проханням допомогти повернути борги медіа-холдингу екс-акціонера «Приватбанку» Ігоря Коломойського.

Виходячи з тексту аналітичної записки НБУ, яка є у редакції «Европейської правди», 12 липня 2012 року УЄФА уклав угоду з компанією TV media Planet LTD (належить до групи компаній «Studio 1+1 Group») на телевізійну трансляцію матчів Ліги чемпіонів 2012-2015 років, Суперкубку УЄФА 2012-2014 років та Ліги Європи 2012-2015 років на 3,2 млн євро. Гарантом щодо сплати був «Приватбанк».

У липні 2015 року TV media Planet LTD звернулася до УЄФА з проханням продовжити термін оплати за контрактом у зв’язку із скрутним фінансовим становищем в Україні. УЄФА погодився надати відстрочку до 1 грудня 2016 року за умови негайної сплати половини боргу — 1,6 млн євро.

16 вересня 2015 року було підписано дві угоди з кіпрською філією «Приватбанку» на надання міжнародних гарантій на 1,6 млн євро стосовно забезпечення оплати медійних прав УЄФА. Як заставу «1+1 продакшн» надала обладнання на 58 млн грн. Заставним майном донині володіє «1+1 продакшн».

Напередодні націоналізації банку, 1 грудня 2016 року, TV media Planet LTD не виконала свої зобов’язання перед УЄФА і 13 грудня 2016 року остання виставила письмову вимогу до банку на повну суму гарантій. Кошти перераховані не були. Тепер УЄФА сподівається на сприяння української влади.

НБУ направив лист УЄФА до Мінфіну як власника банку і відповів його авторам, що він не є власником банку. Регулятор також рекомендував «Приватбанку» вивчити можливості стягнення з «1+1 продакшн» суми боргу або заставного майна.

«Економічна правда» надіслала запит до «1+1 продакшн» з питаннями, чому компанія не заплатила кошти за трансляцію матчів та чи готова вона віддати банку заставне майно, проте відповіді не отримала. Не надав коментарів на запит пресі і сам «Приватбанк».

Як інформував ZAXID.NET, у грудні 2016 року «ПриватБанк» перейшов у власність держави. Рішення було прийнято після того, як власники установи не змогли виконати програму докапіталізації. У капіталі «ПриватБанку» виявили недостачу в 148 млрд грн, із яких державі доведеться закрити щонайменше 116 млрд. Як виявилося, близько 97% комерційних кредитів «ПриватБанк» видав пов'язаним особам.

Пізніше Валерія Гонтарева заявила, що «діра» в капіталі «Приватбанку» виявилася більшою, ніж до націоналізації вважали в НБУ, однак точної суми докапіталізації не назвала і зазначила, що тільки в ніч перед націоналізацією колишні засновники фінустанови вивели понад 16 млрд грн.