УГКЦ заявила, що не причетна до забудови на вул. Хмельницького у Львові

18:50, 17 лютого 2016

Українська греко-католицька церква спростувала інформацію про те, що є замовником будівництва багатоповерхівки розі вулиць Богдана Хмельницького та Чигиринської у Львові. Відповідну заяву оприлюднив керівник прес-служби Львівської архиєпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк.

Близько двох тижнів тому на вул. Богдана Хмельницького, 249 почалися підготовчі роботи до будівництва. Через це мешканці сусідніх будинків неодноразово виходили на простест. 

Мешканці стверджують, що забудовник домовився із представниками церкви св. Димитрія на вул. Загірній, 28а, про те, що у збудованому будинку буде виділена територія площею 200-300 кв. м для каплички.

Згідно з паспортом об'єкту, розміщеним біля будмайданчику, там заплановано зведення 10-поверхового будинку з підземним паркінгом та каплиці на першому поверсі. Замовником будівництва в паспорті об'єкту вказані Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ та девелоперська компанія ТзОВ «Кристал-медіа».

«Ця інформація не відповідає дійсності, адже ні представникам церкви св. Димитрія, ні забудовнику не надавалося Курією Львівської Архиєпархії УГКЦ жодних дозволів для спорудження цього проекту», – написав о. Павло Дроздяк у Facebook.

Він наголосив, що Церква не може надавати дозволи для будівництво, адже це є компетенцією органів державної влади.

«Вважаю недоречним маніпулювати іменем Церкви для досягнення своїх цілей», – зазначив о. Павло.

Він також додав, що Митрополит Ігор (Возьняк) поінформований про ситуацію і уже доручив розібратися в цій ситуації, а винних притягти до відповідальності. 

«Після того, як ЗМІ донесли до нас інформацію про цю забудову, яка, можливо, до кінця не є законною, митрополит Ігор Возьняк, архієпископ Львівський Української греко-католицької церкви, одразу скликав групу людей, щоб з'ясувати цю проблему. Ми є дуже стривожені цією ситуацією», – розповів о. Павло в коментарі Гал-інфо.

В УГКЦ з’ясували, що у вересні 2015 року проект побудови каплиці як окремого об’єкта, а не складової частини житлового будинку, подав священик громади храму св. Димитрія. «Тоді Владика Ігор, за попереднім аналізом проекту, підписав цей документ, але підпис був тільки на каплицю, але не на 10-поверховий будинок, тому що Владика навіть про ці речі не знав. Відтак вже сьогодні він є готовий відкликати свій підпис від цього проекту», – розповів о. Павло.

Він наголосив, що в цій ситуації УГКЦ «використали як прикриття для того, щоб десь зреалізувати свої меркантильні цілі». «Церква не виступає замовником цього проекту, тим паче в даному випадку йдеться про Курію Львівської Архиєпархії УГКЦ. Це взагалі неприпустимо», – сказав о. Павло.