Угода з ЄС допоможе Україні в газових суперечках з РФ, - Вольські

23:02, 19 квітня 2013

Без підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна буде все більше вразливою перед Росією в питаннях енергетичної безпеки.

Про це заявив депутат Європарламенту, віце-президент Європейської народної партії Яцек Саріуш-Вольські, пише ZN.UA.

Відповідаючи на питання про те, як може вплинути будівництво "Південного потоку" на енергобезпеку ЄС і наскільки це відповідає європейській стратегії диверсифікації джерел та шляхів енергопостачання, зокрема природного газу, Саріуш-Вольські зазначив, що це - абсолютно політичний проект "Газпрому" і РФ.

У цьому контексті він також підкреслив значення України як транзитної держави - надійного енерготранзитного партнера країн ЄС.

Яцек Саріуш-Вольські підкреслив, що "саме підписання договору з Україною про асоціацію, чого очікують у ході листопадового саміту у Вільнюсі (Литва), дозволить Євросоюзу і Європейській комісії при розгляді всіх енерготранзитних проектів, зокрема тих, в яких задіяна Україна і зачіпаються її інтереси, відстоювати їх як інтереси країни, яка виконала велику частину євроінтеграційного шляху".

Політик також підкреслив, що пріоритетом ЄС є постачання газу з Каспійського регіону, і висловив сподівання, що проект "Набукко" буде реалізовано.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді.

Прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп 11 квітня 2013 року під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада 2013 року.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.

Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.

Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк переконаний, що принципове рішення про підписання угоди з Україною Європейський Союз буде приймати у травні.

Однак, 17 квітня 2013 року канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом заявила, що для зближення з ЄС Україні необхідно подолати "цілу низку проблем".