У підсумкову заяву комісії Україна - НАТО включили поправки Угорщини, у зв'язку з чим вона зняла раніше накладене вето. Як повідомляє Reuters, правки угорської сторони було включено до фінального варіанту заяви.
У заяві наголосили на підтримці зусиль президента України Володимира Зеленського в напрямку мирного вирішення конфлікту на Донбасі, зокрема розведення військ біля Станиці Луганської. Альянс знов підкреслив невизнання анексії Криму та закликав Росію дотримуватися Мінських угод.
У тексті згадується підтримка реформ в Україні, зокрема підтримка антикорупційної політики.
У заяві Комісії Україна-НАТО також згадують про внесок України в операції Альянсу та враховують її прагнення отримати План дій щодо членства та приєднання до НАТО.
У шостому пункті заяви йдеться, що «країни-члени НАТО закликають Україну повністю впровадити рекомендації і висновки Венеціанської комісії» щодо закону про освіту, а Україна «висловлює готовність це виконати».
Там само зазначено, що українські виборці довірили новій владі продовжувати широкомасштабні реформи, успіх яких матиме вирішальне значення для побудови квітучої і мирної України, «міцно закріпленої між європейськими демократіями, відданими спільним цінностям, принципам поваги до прав людини, меншин і верховенства права».
За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, поправки були внесені «останньої миті, вже після офіційного дедлайну», пише «Європейська правда».
«Спільна заява рішуче виступає на підтримку пригнобленої громади угорців і закликає Україну дотримуватися міжнародних правил і стандартів міжнародних організацій», - сказав Сійярто.
Як повідомляв ZAXID.NET, 2017 року відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися, коли Верховна Рада прийняла закон про освіту. Угорцям здалося, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.