Угорці запропонували всіляко допомагати розвитку сільської місцевості прикордонних територій України та Угорщини. Цю ініціативу схвалили сьогодні, 25 жовтня, під час засідання українського-угорської робочої групи розвитку співпраці в аграрному секторі двох країн.
Угорці зазначили, що процес розвитку сільської місцевості в Угорщині розпочався у 1993 року. "Це модель знизу - у кожній сільській місцевості є акційні групи, і власне вони визначали стратегії розвитку своєї місцевості. Такі групи діють у всій Угорщині", - поінформував референт управління з питань розвитку аграрних територій Міністерства землеробства та розвитку регіонів Угорської Республіки Янош Тот Балаж.
"Було б доцільно налагодити співпрацю акційних груп сільської місцевості по обидва боки нашого кордону. Для розвитку прикордонного співробітництва з сусідами Євросоюзу в ЄС є спеціальна програма фінансування. Ми готові всіляко допомагати вам: як досвідом, так і в організації фінансової допомоги ЄС", - заявив він.
Заступник міністра аграрної політики України Юрій Лузан відповів, що це дуже актуально для України. "Цього року ми прийняли державну Програму розвитку українського села до 2015 року, і власне блок розвитку сільської території має в ній дуже важливе значення. Потрібно піднімати рівень життя у селі, немає бути різкої різниці між соціальними рівнями села і міста. Тому безумовно, угорський досвід нам цікавий і потрібний".
Начальник головного управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Михайло Кожушко прокоментував ZAXID.NET: "Вибір місця зустрічі двох делегацій саме у Львові - не випадковість. Виходили з того, хто саме зможе і буде реалізовувати конкретні програми співпраці. Тема розвитку територій сільської місцевості для нас дуже цікава. Прийняття програми розвитку села принципово змінює підхід до розвитку аграрного господарства. Для її реалізації нам бракує і коштів, і досвіду. Тому можливість використати прикордонний статус, фінансування ЄС і великий досвід партнерів-угорців - дуже хороша нагода для Львівщини".