Україна - лідер СНД за темпами зростання тарифів

17:20, 2 червня 2011

У першому кварталі цього року комунальні тарифи в Україні зростали найшвидшими темпами серед інших пострадянських республік. Такі дані наводить Статистичний комітет СНД.

Україна, яка купує газ у Росії, і сама Росія - лідери СНД за темпами зростання комунальних тарифів. Якщо в Україні від грудня минулого року комірне подорожчало на 10,8%, то у Росії, яка посідає друге місце серед країн СНД за темпами зростання тарифів, - на 7,9%, а у Білорусі (третє місце) - на 4,4%, повідомляє ВВС.

При цьому розрахунки Статистичного комітету СНД стосуються лише 1 кварталу, тоді як найбільший стрибок тарифів на комунальні послуги в Україні припав на квітень, коли ціни на газ для населення зросли на 50%.

Подальше підвищення ціни на газ для населення є серед двох головних вимог відновлення кредитування України МВФ. Водночас у середині травня український прем’єр Микола Азаров заявив, що цього року тарифи на комунальні послуги для населення більше не підвищуватимуться.

Уникнути подорожчання комунальних тарифів в уряді планують, зокрема, і завдяки внесенню змін до газових контрактів із Росією. Проте досі переговори з цього приводу були цілком безуспішними для Києва.

Очікується, що чергові пропозиції Києва щодо зміни контрактів буде розглянуто під час зустрічі українського та російського прем’єрів 7 червня.

До початку опалювального сезону уряд розраховує мати не тільки дешевший газ, але й розробити єдину методику розрахунку комунальних тарифів для всіх регіонів України, які нині різняться у рази.

Уряд також планує передбачити у бюджеті наступного року 5 млрд грн на модернізацію житлово-комунальної інфраструктури в Україні. Незалежні оглядач оцінюють потребу в інвестиціях у ЖКГ приблизно у $20 млрд.

Проте поки, що Президент підписав ухвалений Радою закон про списання боргів підприємств паливо-енергетичного комплексу перед бюджетом на 24 млрд грн.

У Національному форумі профспілок України вже заявили, що втрати від цього доведеться оплачувати пересічним споживачам, і підрахували, що це коштуватиме кожній родині близько 1 440 грн.

Оглядачі також припустили, що списуючи борги підприємствам ПЕК, влада готує їх до приватизації або, можливо, для передачі російському Газпрому в обмін на зниження ціни на газ.