Україна – серед лідерів з експорту програмної продукції, – депутати

16:14, 23 вересня 2013

Сьогодні Україна входить до п'ятірки світових лідерів з експорту програмної продукції, її випереджають лише Індія, Китай, Росія і Бразилія. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту про внесення змін до законодавчих актів України щодо розвитку індустрії програмної продукції, який внесли до ВР народні депутати від Партії регіонів Валерій Омельченко та Ігор Шаров.

Відзначається, що наявні законодавчі умови, зокрема податкове законодавство, суттєво обмежують привабливість України для розвитку бізнесу у сфері високих технологій. Як приклад автори законопроекту наводять факт, що сьогодні в Україні функціонує лише один науково-дослідницький центр провідної міжнародної корпорації, в той час коли, скажімо, в Ізраїлі (населення – 8 млн осіб) їх існує 290, у Чехії (населення – 10,5 млн осіб) – 49.

За даними Державної служби статистики України, на сьогодні у цій сфері працює близько 2 тис. підприємств, чий загальний валовий дохід становить близько 12 млрд грн на рік. Кількість фахівців, зайнятих у сфері ІТ, становить близько 200 тис. осіб. Експорт послуг цієї сфери становить близько 9,5 млрд грн. «Наразі Україна має високі шанси стати найбільш привабливою країною постачальником програмного забезпечення. Однак на цьому шляху українським підприємствам доводиться витримувати жорстку міжнародну конкуренцію», – зазначається в документі.

Мета законопроекту – створити умови для прискореного розвитку інтелектуально місткого бізнесу в межах складових національного проекту "Технополіс", підтримка суб’єктів індустрії програмної продукції в Україні, залучення прямих іноземних інвестицій, запровадження новітніх технологій та кращого світового досвіду, створення нових високопродуктивних робочих місць, випуск продукції з високою доданою вартістю, стимулювання експорту, зростання ВРП та ВВП, створення нових джерел поповнення бюджетів всіх рівнів, зростання добробуту населення та соціальна стабільність.

Нагадаємо, Львівщиною найбільше цікавляться компанії з ІТ і машинобудування.

У Львові стартує магістерська програма для ІТ-фахівців.