Україна почала перекидання малих броньованих артилерійських катерів в Азовське море. Один з них помітили в районі Бердянська на автотрейлері.
«На сторінках у соціальних мережах жителів Бердянська з’явилося фото малого броньованого артилерійського катера, який розвантажують у порту», – повідомив «Український мілітарний портал» і долучив відповідну ілюстрацію.
Бронекатер під час транспортування в Бердянську
Зазначається, що вранці 8 вересня у Бердянську Запорізької області місцеві мешканці помітили транспортування автотрейлером малого броньованого артилерійського катера (МБАК) Військово-морських сил України.
«Заплановано переміщення в Азовське море трьох малих броньованих артилерійських катерів, котрі будуть чи не найпотужнішими одиницями в цьому морі», – йдеться в повідомленні.
«Мілітарний портал» нагадав, що у травні росіяни перекинули в Азовське море три артилерійські катери типу «Шмель» зі складу Каспійської флотилії ВМФ РФ.
До кінця року на Азовському морі мають створити військово-морську базу ВМС ЗС України, перемістивши сюди Південну військово-морську базу ВМС ЗС України з Миколаєва. Надалі на її основі буде створений катерний дивізіон.
Такі кроки військове керівництво України здійснює на тлі регулярних затримок та блокування росіянами на Азові торгових суден, що пливуть в українські порти Бердянськ і Маріуполь.
Нагадаємо, з весни цього року Росія масово затримує в Азовському морі торгові судна, що йдуть в порти Маріуполя і Бердянська або з них. Ці затримання тривають дотепер. Зокрема, лише 9 липня російська ФСБ затримала в Азовському морі 7 торгових суден, які прямували з або до Маріуполя та Бердянська. Згодом Мінінфраструктури заявило, що спеціальні підрозділи Російської Федерації необґрунтовано та безпідставно збільшили кількість оглядів суден, що прямують в порти України через Керченську протоку.
У ніч проти суботи, 1 вересня, в Азовському морі берегова охорона Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії затримала на шляху з Маріуполя поблизу Бердянська український балкер Amadore і обшукувала його понад десять годин при тому, що зазвичай такі затримання раніше тривали до трьох годин.
У червні цього року Росія перекинула в Азовське море майже 40 військових кораблів.